Archiv článků TV-Nora

Oficiální Archiv TV-Nora spol. vás vítá!

Tlachy

Tlach 8

Duben 2009

Hmota. Co to je? Je to snad směs něčeho nebo čehokoliv z čehož se dělá něco, cokoliv či všechno? Setkáváme se s ní? Proč, k čemu je? Dá se tomu říkat směs? Co si pod slovem hmota představíte vy?
Hmota je asi něco…co? Nemůžu říct něco, to bych nemohl pokračovat. Takže první musím odpovědět na otázku „Hmota je co?“ a to nebude jednoduché. Takže co si dát odpověď otázky „Co je hmota?“?
Nic. To je zvláštní. Dá se na to přijít? Dá se to vymyslet. Budeme tedy citovat z wikipedie: Hmota je základní fyzikální pojem. Hmmm…to mi toho řekli. Tak dík! :-o Zajímavé. Děkuji lidem nebo hmotě? Lidé jsou z hmoty. Proč se jim neříká hmota? Proč se sakra všemu neříká hmota a ničemu zároveň? Asi bychom se ve všem a v ničem nevyznali kdyby se všechno a nic označovalo stejně. Proč to nemohu zjistit, nemohu na to přijít? Co je to hmota? Asi se ptáte proč se ptám. Odpověď zní: „Proč ne?“? Ne, ptám se proto, protože to nevím. Nevím co je to hmota přitom se o tom mluví všude. Ano wikipedie mi odpověděla. Ale já se s odpovědí wikipedie nesmířím!!! Dobře smířím, ale řekněte mi, co je fyzikální pojem. Podíváme se tedy na wikipedii…„fyzikální pojem“ - hledat. No super. Stránka neexistuje. Můžete ji však napsat. To je hezké, ale jak?! Jak to mám asi udělat, když jste mi neřekli, co je to hmota? Dobře, fyz. pojem. Ale když se vás zeptám, co je to fyz. pojem, zbaběle utečete! Ale já na to přijdu! A nikdo mi v tom zabrání. Z hmoty se vyrábí věci. Tudíž řekněme, že hmota je třeba hlína. Výsledný produkt je keramika. Ano!! Je to směs všech produktů z nichž je daný výrobek či věc vyroben („stvořen“). Dobře, ale je hmota z hmoty?
Jak to mám asi zjistit? Teoreticky ano, teoreticky ne. Už mě to štve. Kdo tohle všechno způsobil? Kdo mě donutil o tomhle přemýšlet? Hmota je všechno a všechno je hmota i nic a cokoliv…Jsem ztracen, mrtev, zničen! Jsem troska. Na tohle se nedá přijít. Proč je všechno i nic a cokoliv z hmoty? Takže kdo za to všechno může. Za to, že můj mozek, který je vlastně hmotou musí o tomhle přemýšlet? Kdo za to může?
Hmota. Co to ta hmota vlastně je když jsem to i já? Je to všechno, ale tím vlastně i nic, takže se to škrtá. Pokud se všechno vyškrtá, zbývá nula, prázdno, nic. Ovšem i nic je hmota. Takže co zbývá? Jedině hmota, ale ta vlastně nemůže zbývat. Všechno je hmota, ale ta není. To jsem to dopracoval. Asi jsem to fakt s tím brokolicovým džusem přehnal…

Tlach 8 - by potihcpd!

 
Děkujeme vám za návštěvu! Dotazy směřujte sem.