Archiv článků TV-Nora

Oficiální Archiv TV-Nora spol. vás vítá!

Tlachy

Tlach 5

Duben 2009

Jsem oslněn.

Čím jsem to oslněn? Sluncem? Tím velkým kotoučem na obloze, co mizí relativně pravidelně? Nebo něčím jiným? Jak vím, čím jsem oslněn? Třeba mě oslňuje měsíc, který se rozzářil natolik, že splynul s bílou oblohou a pouze nablýskané, ale nesvítící slunce odráží jeho světlo? Kam se poděje měsíc, když je den? Nehrajme si na trapáky, každý z nás se učil, že je vidět na opačné straně země. To je blbost! Jak by mohl být na druhé straně země vidět měsíc, když je den? Ani v Austrálii není měsíc vidět ve dne. Jediným možným vysvětlením je, že je v Austrálii noc. To je nesmysl ze dvou důvodů. Zaprvé protože existuje cosi jako časoprostor a z toho člověk jen tak nevyklouzne a zadruhé protože se příčné flétny drží oběma rukama!

...ano! Co to s tím má společného? Všechno, všechno má všechno společného se vším. Jak jsem již pravil, žijeme v časoprostoru. Jak mi vysvětlíte, že žluté fixy barvívají žlutě? Jednoduše proto, že šuplíky lze vysouvat i zasouvat. Představte si tu situaci... všichni máme své fixy v šuplíku. Všichni? Ne, ale veliká spousta lidí. Představte si, že nemůžete vyndat své fixy ze šuplíku. Jak zjistíme, jakou barvou barví žlutá fixa? Všechno má svůj účel, věci bez účelu pozbývají své věcnosti. Je fixa, která nepíše, věc? Samozřejmě že je, protože nemá jediný účel. Snad všechny věci mají více účelů. Mohu fixu konzumovat? Mohu s ní někoho zabít? Mohu si ji nacpat do ušního boltce po vzoru pankáčů? Mohu ji taky jenom nechat ležet na stole a koukat se na ni, mohu ji nechat na stole a nekoukat se na ni nebo ji vynést na oběžnou dráhu a hodit do vesmíru, aby se pozdější generace mohly divit tomu co tu dělá. I pak by měla účel. Měla by účel, kdybych jí hodil do hluboké jámy. Jaký by měla účel? Zabavila by mě možná na dvě sekundy, možná na tři... a pak nic. Má účel něco, co mě zabaví a to je všechno? Má, protože za ty 2 sekundy bych se nadechl. A já se nenadechl. Účelem této fixy bylo zachránit něco málo molekul kolem mých úst, prodloužit můj život o něco málo setin a zaplnit mojí paměť něco malinko bity. Měla účel, všechno má účel. Měla by účel i de facto neexistující věc? Pochopitelně že měla. Co je uprostřed černých děr? To nikdo neví s jistotou navzdory snahám o proniknutí skrze tuto roušku tajemnosti. Udělám drobnou teorii...

uprostřed černých děr není doopravdy nic zajímavého, je tam přesně to, co je všude jinde ve vesmíru. Co by toto zjištění zajímalo? Znamenalo by něco jako „doháje, když ne žádná tajemná hmota, tak co vtahuje spousty planet do černých děr?“ Jaký by měla účel hmota vtahující do sebe planety uprostřed černých děr, když ani neexistuje? Ne, neexistuje, nikde není, nikdo jí nikde nenajde. Přesto si ji spousta lidí představila a přemýšlela co a jak dělá. Měla za účel spousty bdění a přemýšlení nad otázkou spousty vědců. Zjednodušeně řečeno všechno má svůj účel.

 

Tlach 5 - by Himbajs!

 
Děkujeme vám za návštěvu! Dotazy směřujte sem.