Archiv článků TV-Nora

Oficiální Archiv TV-Nora spol. vás vítá!

Tlachy

Tlach 2

Duben 2009

Zamysleme se nad tím, proč je náš (teda pokud není odcizený, ale tipuji, že ne) nejspíš aktuální žlutý rozvrh s černým písmem zavěšen za nějaký jiný papír, možná hymnu a to jen rohem a přepadává. Co kdyby spadl?

 

Zbyl by na nástěnce jen ten bílý bakalářský, s malými nezářícími písmeny, takže by některé osoby sedící dále od nástěnky nemohly při sezení na židli v lavici vidět, co bude příští, minulou nebo jinou hodinu? Tato představa mě děsí i když já sám díky své docela výhodné zasedací pozici vidím i na bílý rozvrh dost dobře. Slyším nářek schodů, které čekají nápor lidí. Neboť pokud nebude jasný rozvrh, budou používány daleko víc. Ty schody, staří nositelé všeho, co po nich kráčí nebo je kráčejícími tlačeno. Ty schody, které snáší už desítky let takový nápor všech osob i věcí, ale i budovy samé. Jak ty by na tom byly, kdyby nastal absolutní rozvrhový chaos způsobený nedostatkem rozvrhů jen v jedné učebně přičemž by toto klidně mohlo nastat  najednou i ve více učebnách, což by se také stalo. Bylo by to způsobeno velkým průvanem procházejících nohou bytostí hledajících marně svou hodinu. Ta zátěž u rozvrhů v přízemí a prvním patře budovy svírající ve svých útrobách schody by byla nesnesitelná, všudypřítomná depresivní nálada, strach, obavy, blouznění, šílenství…

 

Jak lehko může být způsobená rozvrhová krize. Stačí malý záchvěv větru vanoucího otevřeným oknem mezi lavicemi směrem ke dveřím nebo malý úder do nástěnky hrdě držící spousty papírů mezi nimi i náš papír se zavěšeným rozvrhem. Možná by stačilo i přesně mířená trefa křídou, houbu už ani nejmenuji. Přitom stačí tak málo k záchraně. Tak malý krok a pohyb. Ale kdo má na to udělat ho? Kdo to dokáže. Přijít pomalým krokem k nástěnce, možná sledován pár zraky polospících osob v lavicích, natáhnout svou ruku směrem k papíru s rozvrhem, neucuknout na poslední chvíli neodejít od toho, dodělat to. Vzít žlutý rozvrh a připnout ho čtyřmi špendlíky k nástěnce. Dají se schody ještě zachránit? Schody se ozvou dunivým „ANO!!!“. A já s nimi musím souhlasit, s těmi chytrými, staletými, vážnými moudrými, ošlapanými schody. Je tu ještě jedna ne tak chrabrá, ale přesto účinná možnost. Stačí přece posunout nástěnku v čase dopředu neboť je zřejmé, že rozvrh někdo někdy narovná. A pokud by se to nestalo a po přesunutí by měla nastat krize způsobená zničením nebo spadnutím rozvrhu, přesunuli bychom nástěnku přes jiný paralelní vesmír, kde bychom našli reálnou alternativu, která by pro nás byla správná a ta nejlepší. Jak se posunutí provede se bude muset sice ještě doladit, ale myslím, že k tomu bude stačit vypočítat vliv krápníkových jeskyní v Kyrgysztánu na výrobu kvalitních gumových medvídků z kobaltnatého želé v Tatarstánu.

 

Tlach 2 - by potihcpd!

 
Děkujeme vám za návštěvu! Dotazy směřujte sem.