Archiv článků TV-Nora

Oficiální Archiv TV-Nora spol. vás vítá!

Tlachy

Tlach 12

Červen 2009

Po dlouhé době je tu další tlach ode mě!

Jistě jste si všimli, že světem hýbou komiksy, a kreslené postavičky v seriálech. Proč? Co je důvodem světového šílenství po takovýchto šílenostech?

Gotta catch‘em all! – Chyť je všechny! Toto je známé heslo nejslavnějšího kresleného seriálu a to jsou Pokémoni! U nás největší fenomén v počátcích 21. století, ve světě stále přetrvává! V období své největší slávy měl desetitisíce příznivců! Mohli jste se koukat na skoro každodenní seriály v televizi, byly natočeny spousty filmů (jen tak pro zajímavost, tento týden je v USA a Japonsku – do jiných jazyků zatím nepřeloženo – nejčastěji navštěvovaný film právě Pokémon 11!), byly hry jak počítačové tak na Nintendo výrobky, které mimochodem byly hlavním sponzorem pokémonů, sbíraly se kartičky, vycházel poké magazín (ten stále vychází. Dříve byl opravdu skvělý, nyní má už 7 sérií pokémonů (1 série zhruba 100 pokémonů) a jejich kvalita upadá, ale stále se drží. Dále jsou tu trapná parodie pokémonů a to digimoni. Ti jsou digitální a světem taky chvíli hýbali, ale už přestali. Přeskočme slabé a skočme rovnou na druhou nejsilnější: Beyblady! Kovové, plastové kotouče proti sobě v ohromné rychlosti bojují! Svádějí zápasy! Duchové umírají, velké emoce…když byli beybladi IN, tak kdo neměl beyblada, byl out. Ano i takovéto dětinské blbosti byly IN. Tím jsem asi vyčerpal důležité fenomény. Ano, tohle hýbalo světem, něco z toho ještě hýbe. Ale co byl nejlepší nejsilnější nejvýdělečnější a proč? Kdo stál za tím vším, kdy a nahoru?

Odpověď zní: ŽELÉŽÁBY!!!

Úžasné hračky, úžasně postavičky, úžasné nápady. Těžko vysvětlit pokud to neznáte, ale jestli vás to nezasáhlo, tak je to divné. Ale až vás to zasáhne, nevyhnete se tomu. Želéžabí filmy, karty, stránky, diskuze a samozřejmě želéžáby samy. Ve všech barvách! Jedna velikost jeden tvar, úžasné schopnosti. Nemohu dál více vysvětlit. Alespoň vám ukážu průběh z jednoho nedávno probíhajícího turnaje. Hráli 3 hráči…

„Moje želéžába se mění na salamandra s laserem!“

„Cha, mé protižabí elektrické silové pole neprostřelí!“

„Jste tak zaměstnáni bojem, že jste zapomněli, že moje želéžába se chystá…“

„Chystá se co?“

„Pochytat vás oba dva mou nerozbitnou titanovou sítí!“

…a teď něco z želéžabího seriálu…

„Chyť si mě ty ropucho!“

„Navěky před mým čističovým ředidlem utíkat nemůžeš!“

„Raději si musím dávat pořádný pozor, když je monstrropucha na válečné stezce!“

…a ještě někde jinde a to u oddaných fanoušků želéžab, kteří právě odešli od svého seriálu…

„Pojďme si zahrát želéžabí hru na počítači!“

„A chatovat na želéžabích stránkách!“

Dostalo vás to? Musíte si jít okamžitě koupit želéžábu? Tak jděte, ale ještě si vyslechněte pravidla:

Jediným a hlavním pravidlem je fantazie. Každý sám si dělá pravidla želéžab; mohou se změnit na cokoli a mít jakoukoli zbraň!

Povídal bych si tu s vámi dál, ale musím jít NA TURNAJ ŽELÉŽAB A PAK CHATOVAT NA ŽELÉŽABÍ FÓRA A SLEDOVAT ŽELÉŽABÍ SERIÁLY A…

 

Tlach 12 – by potihcpd!

 
Děkujeme vám za návštěvu! Dotazy směřujte sem.