Archiv článků TV-Nora

Oficiální Archiv TV-Nora spol. vás vítá!

Stříhání

Stříhání

Březen 2009
V RTA se rozvinula velice zajímavá hra.

Hra stříhání se začala v RTA okolo Října 2008, ale opravdu vážne se začala hrát asi v presnu 1 (Únoru 2009). Začalo to dvěma způsoby hraní. Za prvé o kliky nebo jiné podobné úkoly. Za druhé (rozšířenější druh) o všechno. Např.: o uši J. Fi., o to kdo je druhý záchod zleva na klučičích záchodech nebo kdo má vlasy, tedy pleš jako Kačinec.

 

Ovšem v již zmiňovaném presnu 1 (Únoru 2009) se začalo stříhat doslova o všechno a začalo to docházet až do extrémů. Třeba při dokumentu o vesmíru si M. Mi. a V. Ch. začali stříhat o každé sloveso, které tam bylo řečeno. Skupina kluků (tzv. kroužek) se takhle dokázala po škole zabavit až na dobu i jedné hodiny. Občas byly témata už téměř naprosto vyčerpána. Oblíbený J. Fi. byl už zcela vyčerpán (od paty až po příklopku) a tak se začalo stříhat o to kdo odejde z kroužku domů a tato tradice se drží a ještě asi dlouho držet bude.

 

PRAVIDLA

 

Stardandní pravidla

 

Hráči mají sevřené pěsti a hýbají rukou směrem dolů (většinou zhruba od takových 30° vzhledem k paži až zhruba k 90° vzhledem k paži, samozřejmě se to může u různých hráčů lišit) a pak hned zase zpět nahoru. Tento jev se opakuje celkem 4x, přičemž po čtvrté už ruka zůstává dole. Těsné před dopadem ruky se vždy řekne slovo a to v pořadí: poprvé kámen, podruhé nůžky, potřetí papír a nakonec teď. Při říkání slova teď se z ruky každého hráče stane nějaký symbol a to jsou kámen, nůžky a papír.

 

Symboly

 

Kámen - tento symbol předvedete tím, že necháte sevřenou pěst. Tento symbol se většinou dává v  prvním kole, ale řada hráčů to očekává. Kámen zlikviduje nůžky, ale prohraje s papírem.

 

Nůžky - tento symbol předvedete tím, že ze sevřené pěsti vystrčíte ukazováček a prostředníček (případně vám ještě kouká palec, takže předvedete jakoby pistol, ale prsty nebudou spojeny). Tento symbol se nevyplácí dávat v prvním kole kvůli již zmiňovanému kamenu. Nůžky zlikvidují papír, ale prohrají s kamenem.

 

Papír - tento symbol předvedete tím, že otevřete dlaň (případně roztáhnete prsty). Tento symbol dávají někteří vychytralí hráči hned na začátku, ale většinou ve větším počtu hráčů se najde někdo z hráčů, kdo je prokoukne. Papír zlikviduje kámen, ale je rozstříhán nůžkami.

 

Dovětek

 

Také se samozřejmě stává, že nastane remíza, například že dají všichni stejný symbol nebo že se všichni hráči zlikvidují navzájem, v tom případě se pokračuje druhým kolem, pak třetím a tak dále...

 

Je také jasné, že nastanou situace, kdy třeba jedny nůžky rozstříhají 5 papírů nebo naopak patery nůžky  rozstříhají jeden papír ve Standardní hře nehraje počet roli.

 

Hraje se dokud nezbude poslední přeživší, který hru vyhrál.

 

Nová pravidla

 

Vznikly 16. 4. 1 (13. 3. 2009 greg.) a zatím nejsou moc rozšířeny, ale to se určitě brzy změní. Je to naprosto stejný princip hry jako se Standardními pravidly, akorát jsou přidány nové symboly a to chrobák, komár, NORA a Kačinec.

 

Nové symboly

 

Kámen - naprosto stejný jako v Standardních pravidlech, ale mimo nůžek zlikviduje ještě chrobáka a komára a je zlikvidován papírem a NOROU.

 

Nůžky - naprosto stejné jako ve Standardních pravidlech, ale mimo papíru zlikvidují ještě chrobáka a komára a jsou zlikvidovány kamenem a NOROU.

 

Papír - naprosto stejný jako ve Standardních pravidlech, ale mimo kamene zlikviduje ještě chrobáka a komára a je zlikvidován nůžkami a NOROU.

 

Chrobák - Zlikviduje komára, ale prohraje se vším ostatním.

 

Komár - Zlikviduje NORU, ale jinak prohraje se vším ostatním.

 

NORA - Zlikviduje vše až na komára.

 

Kačinec - Sní komára i chrobáka, má neutralitu s nůžkami a s ostatním prohraje.

 

 

Dovětek

 

Každý symbol nejdříve zničí a pak teprve zahyne. Samozřejmě se může stát, že je zničen, to je remíza, hraje se dál.

 

I tady většinou nejsou počty, až na pár výjimek.

 

1) Dva chrobáci zničí Kačince.

 

2) Tří kameny zničí NORU.

 

TAK PŘEJI PŘÍJEMNOU HRU.

 

Napsal čegi!

 
Děkujeme vám za návštěvu! Dotazy směřujte sem.