Archiv článků TV-Nora

Oficiální Archiv TV-Nora spol. vás vítá!

Stříhání

12. dubna 2013 / 16. kvetna 4

Lukášek vyřešen


305 - Konečně!! Po více než třech letech sporů a úmorných jednáních je Lukáškovské pravidlo definitivně vyřešeno! Mnozí si možná ani neuvědomují, jak je tato událost významná; Lukáškovské pravidlo totiž představovalo rozhodně největší problém v dějinách Stříhání. Jen závěrečná jednání se táhla už od listopadu / prosintse loňského roku.

Vývoj Lukáška i s ním souvisejícího pravidla byl podrobně popsán v listopadových článcích, proto celou problematiku jen stručně shrnu.

1. prosince 2012 / 4. letna 5

Průběh nedávných jednání o Lukáškovském pravidle. Navazuje na předchozí článek.

1. prosince 2012 / 4. letna 5

Stříhání se během let své existence stalo neoddělitelnou a zřejmě nejdůležitější částí naší specifické třídní kultury. Za tu dobu se (ač v nevelké míře) rozšířilo nejen do jiných tříd, ale i za hranice školy. Bez něj bychom to už nebyli my. I proto je třeba si tuto slavnou, ale jak už krize ukázaly, mnohdy křehkou tradici, opatrovat.

Stříhání má složitá pravidla, která zpočátku stanovovala tradice, později stříhací konference a dnes ITO (Mezinárodní organizace stříhání). Nejsložitějším pravidlem, které se téměř už tři roky nedaří vyřešit je Lukáškovské pravidlo - každá jednání dosud ztroskotala. V uplynulých dnech se stříhači opět začali tímto pravidlem zabývat. Podívejme se však na celou záležitost od počátku.


25. března 2011 / 28. tupna 3

205 - Po velmi dlouhé době absence článků o Stříhání (poslední článek o Stříhání byl publikován 15. října 2010 / 22. listopatu 2) Vám zde přináším opět jeden takový. Tato doba byla způsobena obrovskou krizí, která Stříhání v naší třídě postihla. Rád bych v tomto článku shrnul vše, co se ve Stříhání stalo od doby, kdy byla situace ještě aspoň trochu přehledná a stříhači jednotní.

15. října 2010 / 22. listopatu 2

V minulých dnech se na poli Stříhání událo velmi mnoho změn. Pojďme se na ně dnes konečně podívat!

7. října 2010 / 14. listopatu 2

Chodba 2. patra - Dnes se konala stříhací konference, která měla vyřešit spory ohledně lukáškovského pravidla a projednat nové návrhy změn. Konference proběhla v klidu, beze spamů a všechny otevřené body se podařilo úspěšně dojednat.

23. února 2010 / 28. presna 2

205 - Jednání o stříhací ústavě začala před více než měsícem, ale dosud nic nevyřešila. Některá pravidla byla schválena předtím už dvakrát, ale přesto nebyla platná kvůli malé autoritě konference. Až dnes se konference účastnila dostatečná většina stříhačů, aby to na čem se shodli, už nemohlo být zpochybněno.

18. ledna 2010 / 22. unora 2

205 - Dneska se začala třetí stříhací konference, ale malý počet účastníků ji značně škodí. Má projednávat stříhací ústavu, které existence se schválila v prosinci 2009 / letnu 2. Očekává se od ní důležitý pokrok v oblasti stříhacího práva.

15. prosince 2009 / 18. letna 2

205 - Dneska začala neoficiální, ale důležitá konference o stříhání. Byl na ní vyřešen dosud největší problém rozšířeného stříhání, totiž soustava komára se svým upgradem stromem proti samotnému upgradu pravítku. Menšina zastávající vítězství pravítka ustoupila většině požadující neutralizaci tohoto případu. Na ošetření vzniklé mezery v pravidlech bylo vymyšleno pravidlo nové.

15. září 2009 / 22. riina 1

Ave! Z loňska mě znáte jako redaktora zabývajícího se historií a politickou scénou ve třídě. Již loni zde byly publikovány články o stříhání, ale ne ode mě. Tohle je tedy můj první článek na toto téma. Předpokládám, že jste předchozí články četli, úvodní připomenutí bude proto jen velmi krátké.
205 - Obtížně se mi zde píše tohle číslo, byl jsem zvyklý na 104... K věci: dneska se konala vůbec první oficiální stříhací konference. V minulosti měla spousta jednání podobný charakter, ale nebyla nazvána konferencí a scházely jim některé prvky té dnešní. Je tedy pozoruhodné, že se první konference koná po tak dlouhé době stříhání...

1  
2  
 
Děkujeme vám za návštěvu! Dotazy směřujte sem.