Archiv článků TV-Nora

Oficiální Archiv TV-Nora spol. vás vítá!

Shrnutí a výroční články

28. listopadu 2011 / 1. letna 4

Rok se opět sešel s rokem a my bychom si měli připomenout, proč je tento den v naší třídě natolik významný. Před třemi lety vznikla v učebně 104 Republika Tercie A (RTA), která významně zasáhla do našich dějin. Zanechala v našich srdcích nesmazatelné stopy své velkoleposti. Čelila mnoha problémům, kterým nakonec podlehla, ale naše vzpomínka na ni nikdy nevyhasne.

2. září 2011 / 9. riina 3

A jak to vidíme s TV-Norou dnes? 


30. června 2010 / 5. srpna 2

205 - Dnešním odevzdáním vysvědčení se pro mnohé z nás skončil další rok na gymnáziu. Pro náš ročník konkrétně Kvarta. Přinesla poslední čtvrtina našeho soužití nějaké zásadní změny oproti minulým rokům? Co významného se během ní událo? Pojďme se společně podívat na průběh právě skončeného školního roku.

28. května 2010 / 2. tserventse 2

104 - Zde jsme před rokem zanechali svou historii. Zde jsme se vzdali svých hodnot. Zde jsme už podruhé na sebe vzali to břemeno, které nic nedává, ale bere strašně moc. Zde jsme před rokem opustili republiku. Vydali ji anarchii!

28. listopadu 2009 / 1. letna 2

205 - Kvarta A dneska slaví nový rok. Před rokem totiž vznikla Republika Tercie A (RTA) a od jejího vzniku terciánský kalendář počítá. Novému roku předcházelo pět dnů lidových oslav řadících se ještě k roku jedna.

15. listopadu 2009 / 23. prosintse 1

104 - Přesně před dvěma lety se stala jedna z nejdůležitějších zlomových událostí naší třídy. Kluci na protest proti jednání holek vyvěsili na nástěnku červený nápis "KONĚ PATŘÍ DO SALÁMU!". Nápis byl okamžitě vystaven útokům holek a to přimělo dosud válčící kluky se sjednotit a čelit tomuto ohrožení. Tento den ukončil éru občanských válek a zahájil období jednoty. Také však vyhrotil konflikt mezi kluky a holkami, který se podařilo zahladit až na lyžařském výcviku o čtyři měsíce později.

3. října 2009 / 11. listopatu 1
104 - Dneska, kdy si celá Evropa oddechla díky irskému "ANO" lisabonské smlouvě, slaví naše třída zajímavé výročí. Před rokem totiž J. M. a L. Kn. proděravili - tehdy ještě "bílou" - zadní zeď naší krásné bývalé učebny 104. Pojďme si připomenout podrobnosti této události i stav věcí na začátku října 2008.
28. června 2009 / 3. srpna 1

Dobrý podvečer u prvního prázdninového článku, tentokrát k příležitosti měsíce po zániku RTA. Jak naše třída vypadá? V jakém stavu je první patro? Článek bude krátký, většina již byla popsána v článku Tercie - souhrn.

26. června 2009 / 1. srpna 1

Dnešním dnem se skončil Školní rok 2008/09, v pořadí třetí pro naši třídu. Byl to poslední den letošní Tercie A. Tento rok byl v mnohém přelomový, pro někoho méně, pro jiného více, ale nutno říct, že z politického hlediska byla loňská Sekunda na důležité zvraty bohatší. Chtěl bych nyní aspoň ve zkratce události tohoto roku připomenout, hlavně, jak už to bývá mým zvykem, události politické.

28. května 2009 / 2. tserventse 1

Seznam nejdůležitějších událostí během republiky:

1  
2  
 
Děkujeme vám za návštěvu! Dotazy směřujte sem.