Archiv článků TV-Nora

Oficiální Archiv TV-Nora spol. vás vítá!

Politické

Začala druhá dekáda

10. prosince 2008 / 13. letna 1
104 / 105 - Před dvěma dny začala druhá dekáda naší republiky. V jakém stavu je třída? Změnilo se něco? Co momentálně řeší vláda? Jaká je situace na mezitřídním diplomatickém poli?

Před třinácti dny, na tlak republikánů, proběhlo hlasování, které po sedmi měsících anarchie rozhodlo o sestavení vlády a vytvoření republiky. Co se od té doby stalo?

 

1. 1. 1 - Vznik Republiky Tercie A. Volby do Senátu, ministerstev a třetiny Státní rady a řešení základních otázek fungování vlády.

 

4. 1. 1 - Projednání otázky pravomocí vládních činitelů a orgánů a problematiky justice. Po schválení vzniká začátek ústavy.

 

5. 1. 1 - Schválení volebního práva pro holky, rozšíření pravomocí prvního konsula v oblasti zahraniční politiky a diplomacie, projednána a schválena podoba vlajky.

 

6. 1. 1 - Vyvěšení vlajky, komplikovaná jednání o státním znaku, schválení Národní hymny - Za pravdu.

 

7. 1. 1 - Schválení kalendářního systému a zamítnutí terciánštiny jako úředního jazyka. Také byl vyvěšen státní znak a text hymny.

 

7. a z 8. na 9. ledna proběhly dvě zmínění-hodné akce, které sice neměly na politiku vliv, ale přesto byly pro vývoj společnosti ve třídě důležité. 7. ledna byla téměř polovina třídy navštívit nemocnou E. Š., z noci z 8. na 9. ledna se pořádala ve škole filmová noc. Při obou těchto událostech byla úroveň komunikace mezi kluky a holkami velmi vysoká.

 

Po víkendu, 11. ledna se začala druhá dekáda, která sebou však nepřinesla žádná jednání. Jednat se začalo až dnes. Byl projednán plán diplomatického postupu na mezitřídním poli. Také proběhlo oficiální sčítání armády. Vláda však odmítla vydat výsledek tohoto sčítání mediím.

 

Dnešním dnem se také mírně ochladily naše vztahy s Tercií B, kvůli lavicím v 105. Později vysvitlo, že za ničení státního majetku ve 105 nemůžou občané naší třídy, ale Sekundy B. Vztahy s Tercií B se ochlazovaly už předtím, v důsledku "zničené" čokolády J. Fe., křuplé a proděravělé zdi a dalších problémů, typických pro sousedící třídy. Je otázkou, jak se bude dále tato záležitost vyvíjet, ale s ohledem na politické a společenské poměry v Tercii B je téměř nulové riziko válečného konfliktu.

 

Zítra budou jednání pokračovat. Projednávat se bude spojenectví s Primou A a jména dnů v dekádě.

 

Firefox

 
Děkujeme vám za návštěvu! Dotazy směřujte sem.