Archiv článků TV-Nora

Oficiální Archiv TV-Nora spol. vás vítá!

Politické

Vypukla válka se Sekundou B

19. února 2008 / 24. presna 1

Chodba / 109 - Dneska v 9:55 byla na základě ultimáta automaticky vyhlášena Sekundě B válka. Armáda RTA přitáhla o velké přestávce ke 109 a po úvodním střetu u dveří do ní vnikla. Uvnitř pokračovalo ostřelování sekundánských pozic, sekundáni se však zpočátku nezmohli na žádný odpor. Kolem 10:10 se však začala k útoku připravovat i sekundánská armáda. Terciáni se začali stahovat krátce před zvoněním kvůli zásahu profesorských mírových sil do bojů.

V úterý bylo Sekundě B předloženo ultimátum, které pokračování míru podmiňovalo splněním několika podmínek. Vypršet mělo dneska v 9 hodin a 55 minut, kdy měla být automaticky a bez dalšího varování vyhlášena válka. To se také stalo, se zazvoněním se rozpoutal v pořadí druhý mezitřídní konflikt v prvním patře, druhý alespoň co je III. A známo.

 

Terciánská vojska, z většiny prořídlá (J. Fa., J. Š., V. Ch., P. V. a M. Mi.), se nacházela přede dveřmi 104 a po vyřízení posledních věcí se zformovala a po desáté hodině se dala do pohybu. Byla vyhlášena blokáda 103 pro všechny kluky ze Sekundy B, poté armáda postupovala dále až ke dveřím 109. Zde bylo zahájeno ostřelování hlavních sekundánských pozic vzadu v řadě u okna. Sekundáni odpověděli protiútokem J. Kol., ten byl však po několika střetech odražen a armáda RTA vnikla do 109.

Zde pokračovala v ostřelování hlavních pozic, ale již v menší míře. Byl zahájen pěší postup za podpory menší části křídostřelectva s cílem přimět ke kapitulaci posádku druhé lavice prostřední řady (P. D., J. Šo.). Po pokračování střelby se k protiútoku přidal i J. Šo. a terciánské pěchota (J. Fa., M. Mi.) se stáhla zpět ke dveřím, kde útoky opět odrazila. Dále pokračovalo ostřelování obou předtím ostřelovaných pozic za soustavného odrážení protiútoků sekundánů, které však sílily.

 

Část armády RTA byla již vytlačena za dveře, když dorazily posily spojenců z Primy B (D. B., M. R.) a udělaly vážný průlom v sekundánských řadách. Po nich opět následovali terciáni a spojené alianční armády opět ovládly vnitřní prostor kolem dveří. Sekundáni se prohrávajíce zaměřili na nepřátelské zbraně, které se snažili buď zničit nebo ukořistit. Zbraně se záhy staly předmětem bojů, úplně skončilo ostřelování sekundánských pozic a byl zahájen pouze boj na blízkost.

Mezitím se již posily z Primy B stáhly a v boji o zbraně byli terciáni opět osamoceni. Přibližně minutu před zvoněním však na bojiště dorazila profesorská mírová jednotka (J. Ši.) a bitva musela být ukončena. V té době se však armáda RTA již nacházela z většiny na chodbě a plánovala stažení, takže jí profesorský zásah až tolik neuškodil.

 

Po zbytek dne již ke střetům nedošlo, pouze RTA anektovala mezi třetí a čtvrtou vyučovací hodinou území mezi 104 a 103 sahající od konce chodby až po hranici skříněk 184 / 101 na jedné straně a 134 / 151 na druhé. Zítra bude tento krok projednán s primami.

 

Další vývoj války není zcela naplánován. J. Fa. hodlá pokračovat v blokádě 103, k bojům zítra možná také dojde. Poté bude přibližně jeden a půl dekády klid, protože budou jarní prázdniny a poté pojedou sekundy na lyžařský výcvik. Pořád však věřme ve vítězství naší armády nad krutým režimem ve 109.

 

Firefox

 
Děkujeme vám za návštěvu! Dotazy směřujte sem.