Archiv článků TV-Nora

Oficiální Archiv TV-Nora spol. vás vítá!

Politické

Vláda jednala o státních symbolech

3. prosince 2008 / 6. letna 1

104 - Vláda dnes schválila státní znak a hymnu. Po první vyučovací hodině byla také slavnostně vyvěšena státní vlajka.

Události dnešní politické scény se začaly prezentací dvou dokumentů. V. Ch. přinesl návrh terciánského jazyka, který byl projednáván už týden. P. Š. přinesl návrh na státní motto ve velkém počtu jazyků. O obou těchto dokumentech se zatím nehlasovalo, nicméně jsou na prvních místech jednacího programu.

 

J. Š. přinesl včera schválenou státní vlajku, která byla mezi první a druhou vyučovací hodinou slavnostně vyvěšena na nástěnku. Hymna, která měla při vyvěšovaní znít, se nezpívala, protože se o ní hlasovalo až později. Holky proti vlajce výhrady neměly a vláda přistoupila na zahájení jednání o státním znaku.

 

Už ze včerejška bylo schváleno rozčtvrcení znaku, přičemž vlevo nahoře a vpravo dole by byl bílý guardierský kříž na černém poli, vlevo dole a vpravo nahoře měl být umístněn znak vybraný holkami. Vláda měla zpočátku několik málo výhrad, které se však brzy rozšířily. Ukázalo se, že skupina holek, které o znaku jednají nebere záležitost dostatečně vážně. "Já říkal, že jim nemělo být přiznáno toto právo," připomínal své stanovisko J. Ko. v reakci na pohoršení J. Fa. nad návrhy holek.

 

Původně navržená vrána byla zredukována na 2 až 3 pírka. Pod ně mělo být umístněno oko a mezi oba symboly piercing. "V případě, že to neberete vážně s vámi nemůžeme jednat! Státní znak je něco, k čemu budeme mít úctu a my odmítáme mít úctu k piercingu!" zněla kritika druhého konsula, po které se situace vyhrotila, i proto, že do znaku byly přidávány ještě další nežádoucí symboly. Mezi čtvrtou a pátou vyučovací hodinou předložil J. Fa. radě, a po schválení i Senátu, návrh o tom, že by holky nesměly rozhodovat o podobě Státního znaku. Přestože Senát tento návrh přijal, byla vláda k holkám ještě natolik tolerantní, že ve znaku ponechala dvě překřížená pírka a pod nimi oko, ale bez jakýchkoli jiných věcí. Pírka budou bílá s černými obrysy, oko taktéž černobílé, pozadí bude modré.

 

Před šestou vyučovací hodinou předložil J. Fa. návrh Národní hymny. Ta má stejnou melodii jako guardierská hymna, i název zůstal stejný - Za pravdu. Tento návrh byl s potěšením přijat, navzdory počátečním pochybnostem J. Fa. ohledně kvality textu.

 

Zítra bude vláda jednat o státním mottu, jazyku a potenciálním písmu. Dále bude projednána otázka kalendářního systému, v rámci ní by mělo proběhnout hlasovaní ohledně potenciálního prvního státního svátku.

 

Firefox

 
Děkujeme vám za návštěvu! Dotazy směřujte sem.