Archiv článků TV-Nora

Oficiální Archiv TV-Nora spol. vás vítá!

Politické

Spory se Sekundou B navzdory mírovým snahám RTA pokračují

13. února 2009 / 18. presna 1

104 / 109 - Včera vyšlo najevo, že hlasování o referendu bylo zmanipulované a protiústavní, tudíž i samo referendum pozbylo platnosti. Dneska probíhala jednání se sekundány ohledně urovnání sporu o odvolání obou anexí, ti však odmítli. Válka se stává opravdu reálnou hrozbou.

Již několik dní otřásá politickou scénou prvního patra spor Sekundy B s Republikou Tercie A. Dlouhá doba klidu byla ukončena terciánskou anexí 109 15. března, načež Sekunda B odpověděla anexí 104. Obě třídy nepřátelskou anexi neuznali. Dva dny se poté v RTA jednalo o dalším postupu.

16. března bylo schváleno referendum o vyhlášení války Sekundě B. V Senátu však měl dva hlasy J. Kl., který senátorem není. J. Š. mu předal svoje i V. Ch., který mu ho dle vlastních slov také předal. Referendum vyhlášení války schválilo, ale války měla být vyhlášena až další den.

To již však vyšlo najevo, že došlo k podvodu. V. Ch. popřel, že by odkázal svůj hlas na J. Š. a i kdyby ano, ten by ho nesměl bez jeho vědomí předat J. Kl. Včera tedy předseda V. Č. uznal neplatnost referenda a opět se hlasovalo o návrhu J. Fa. o stažení anexí. Senát návrh jednohlasně schválil, Státní radou prošel poměrem 2:0, protože P. V. se hlasování nezúčastnil.

 

Návrh odvolání anexí byl předložen Sekundě B až dneska o velké přestávce. Zde nastal problém s tím, že někteří sekundáni nebyli se záležitostí obeznámeni (většina nevěděla, co je anexe). J. Kol. to však věděl, ale anexi stáhnout odmítl. Sekunda B ještě k tomu požaduje po RTA 2000 Kč na opravu své zadní zdi, kvůli podezření, že terciáni z A mají podíl na jejím špatném stavu.

Delegace RTA byla poněkud vyvedena z míry přístupem sekundánů k věci. RTA počítala s mírovým řešením celého problému a odmítnutí stažení anexe ji zaskočilo a mírně pobouřilo. Po chvíli jednání se vláda RTA rozhodla pro razantnější přístup. O klidné mírové vyřešení sporu nemají sekundáni zájem, ale terciáni ještě neztrácí trpělivost. Na začátku třetí březnové dekády bude Sekundě B předloženo ultimátum, jehož podmínky ještě vláda upřesní.

 

Vládě RTA záleží na tom, aby se konflikt vyřešil diplomaticky, podobně však na tom musí záležet i sekundánům. 104 má nejsilnější armádu v prvním patře a navzdory ušlechtilým mírovým představám je připravena ji kdykoliv použít v případě, že Republice Tercie A hrozí nebezpečí, aby bránila území a čest naší třídy.

 

Další vývoj událostí očekávejme po víkendu. Pevně věřme, že se řešení podaří dosáhnout mírovou cestou, ale když ne, neskloňme se a statečně čelme nepříteli, který si očividně nepřeje již dále mír. Pro obranu 104 jsme ochotni podstoupit i krajní možnost - válku.

 

Firefox

 
Děkujeme vám za návštěvu! Dotazy směřujte sem.