Archiv článků TV-Nora

Oficiální Archiv TV-Nora spol. vás vítá!

Politické

Povstání se nekonalo

16. ledna 2009 / 20. unora 1

104 - Anarchisté včera naznačili, že dnešního dne povstanou proti republikánské vládě. Ta se již brzy ráno na útok připravila, avšak anarchisté nepovstali. Chybějící podpis na třetí alianční smlouvě pořád není doplněn.

P. V. včera jednal s primány o možnosti podpory připravovaného povstání. Prima B odmítla, zatímco Prima A uvažovala o podpoře anarchistů. Od toho však upustila. Š. Ch. nebyl k zastižení a nikdo z Primy A nevěděl, kde smlouva je, tedy pravděpodobně ji měl u sebe. Na této třetí alianční smlouvě chybí  podpis M. R. z Primy B, ale další dvě identické smlouvy v držení Tercie A jsou již vyplněné a platné.

 

Republikáni začali mezi sebou jednat ještě dlouho před první hodinou. Ozbrojili se a čekali na anarchisty, kdyby zaútočili ihned po svém příchodu. Byly zahájeny bezpečnostní operace. Anarchisté nezaútočili, ale situace zůstala napjatá až do velké přestávky. Anarchisté byli v menšině a špatně vyzbrojeni a kromě toho již nemohli očekávat podporu prim.

 

Přesto však začala anarchistická jednání. Ta byla nakonec narušena přítomností ozbrojených republikánů. P. V. se na výzvu vzdal policii, proces však nezačal. M. Mi. ztratil důvěru vlády a Senát hlasoval o jeho odvolání. To však neprošlo. P. V. však žádal o pomoc i skupinu kvartánů z A. Republikáni byli opět v pozoru, ale správně předpokládali, že Kvarta A anarchisty nepodpoří.

 

Celý den se tedy obešel bez střetů, útočně mířený výstřel nepadl. Poprvé se vystřelilo až před pátou vyučovací hodinou při domlouvání zbrojního obchodu, jako ukázka. Prima B dodala totiž zvláštní typ křídopalu, který má oproti tradičním několik výhod i nevýhod. Zjistilo se to při zkušební střelbě mezi pátou a šestou vyučovací hodinou. Příští dekádu bude armáda jednat o tom, které křídopaly jsou lepší, popřípadě, jestli budou do výzbroje zavedeny oba.

 

Situace ale není definitivně vyřešena. Ukázalo se, že republikáni mají větší počet bojeschopných kluků i lepší zbrojní potenciál. Anarchisté nemůžou sami nic podniknout, je však otázkou, jestli nezískají podporu některé Sekundy, Tercie B či Kvarty A. Vyřešena zatím není ani alianční smlouva, její konečný podpis M. R. by však již neměl činit problémy.

 

V případě, že anarchisté nepodniknou v nejbližší době kroky a potvrdí se spojenectví s primami, vláda by se měla vrátit k původnímu politickému plánu. Mimo problémů na politické scéně zůstává pořád otevřenou otázka názvů dnů v dekádě, ministerského programu J. Fi. a návrh J. Š. o utváření dalších zákonů.

 

Firefox

 
Děkujeme vám za návštěvu! Dotazy směřujte sem.