Archiv článků TV-Nora

Oficiální Archiv TV-Nora spol. vás vítá!

Kulturně - společenské

16. března 2013 / 19. tupna 5

Až na konec Šachty


Šachta - Jaro je skoro tu a s ním i výpravy do Šachty! Ta první se uskutečnila před týdnem a přinesla dechberoucí objevy - tajná místnost, o které možná nikdo neví. V nelidských podmínkách naši šachtaři odklízeli překážky, otvírali poklopy, ale Šachta stále pokračovala. Má vůbec konec?

1. prosince 2012 / 4. letna 5

Vítejte u dalších novinek z Šachty. ANO! Nenáviděný poklop, který nám bránil v dalším postupu, se podařilo pokořit. Zároveň byly pod pódiem objeveny tajuplné nápisy… Čtěte dál!


6. listopadu 2012 / 15. prosintse 4

Již velmi dávno si profesoři a studenti snad tehdy ještě nám předcházejícího matematického gymnázia kladli otázku, proč jsou zdi v zadní části tělocvičny u pódia tak neobyčejně vlhké a proč se z nich loupe omítka. Během mnoha desetiletí vznikly o tomto tajemném místě početné pověsti. Některé pravily, že zdi byly svědkem nějaké strašlivé události a každou noc pláčou. Jiné tvrdily, že zdi pravidelně polévají zlomyslné uklízečky. Neméně absurdně zněla legenda o zázračném pramenu, který vyvěrá pod pódiem a vsakuje se do zdí. Jako ostatní, byla i tato považována za pouhou báchorku pro primány. Dnešní den však odhalil holou pravdu, která vyráží dech a naplňuje nevýslovným úžasem...

5. listopadu 2012 / 14. prosintse 4

Včera byl objeven největší objev v dějinách 7.A. Více o tomto revolučním momentu v článku... 


25. dubna 2012 / 30. kvetna 4

305 - Už je to tady! Před dvěma lety se to zrodilo jako nepříliš významná činnost několika jednotlivců ve třídě. Už tehdy však vyvstaly obavy, kam tento zhoubný fenomén spěje. Jak vypadá situace dnes? Naše třída, ba dokonce celá škola, je sžírána touto špinavostí, která ožebračuje slušné studenty a všechny nás vede do záhuby. Každodenně se desítky žáků stávají obětmi hrůzostrašných praktik těch nemorálních individuí, které nejsou s to si ani zaopatřit vlastní svačinu. Čím dál tím víc parazitují tito nehanebníci na počestných lidech a ještě se odvažují to nazývat dobrem! Řeč není o ničem jiném než o somru - hrůzostrašném sociálním moru dneška!

16. února 2012 / 21. presna 4

Znovu po roce se uskutečnil florbalový turnaj vyššího gymnázia. Hrálo celkem osm týmu, každá třída vyššího gymnázia (kvinty až oktávy). Jedinou výjimkou byla 5.A, která kvůli nedostatečnému počtu způsobilých hráčů byla nahrazena vítězem turnaje nižšího gymnázia (tj. 4.A).


31. března 2011 / 4. kvetna 3

29. 3. 2011 / 2. 5. 3 se uskutečnilo florbalové utkání mezi naší domácí třídou a VII.B.

28. května 2010 / 2. tserventse 2

205 - Zdravím u velmi dlouhého článku. Článku, který zrekapituluje poslední dva měsíce, připomene vše důležité. Všechny problémy i kratochvíle během nedávné uplynulé doby. Seznámí vás se somrem, připomene problematiku třídního motta, poodhalí roušku tajemství kolem zasedání Studentské rady... no a tak.

7. května 2010 / 11. tservna. 2

205 - Dnešním dnem skončili oktaváni a oktavánky dlouhé, skoro osmileté, období studia na našem gymnáziu. Zajisté spolu strávili spoustu krásných chvil a pro mnohé byl určitě dnešní den památný. Začíná pro ně sice mnohem kratší, ale o to namáhavější období. Dvoutýdenní stres a šprtání si však po úspěšném odmaturování jistě někde vynahradí...

Nyní se podívejme na stručnou historii posledních zvonění i na zážitky dnešního dne.
16. února 2010 / 21. presna 2

205 / Náměstí Míru - Hra Propiska, která je v naší třídě velmi oblíbená už od začátku presna neztrácí na své popularitě a objevují se i nové styly jejího hraní, aniž by však klasická Propiska upadala. Také je k dispozici seznam vítězů všech dosud hraných her.

1  
2  
 
Děkujeme vám za návštěvu! Dotazy směřujte sem.