Archiv článků TV-Nora

Oficiální Archiv TV-Nora spol. vás vítá!

Steve Leonard

Steve Leonard a vampýři 5

Září 2009

Gannen právě míhal po cestě a nevěděl, co si má myslet. Proč si ho pan O. Sudd zavolal? Včera pro něj před půlnocí poslal lidičku. Co bude se Stevem? To vše se mu honilo hlavou. Zatím se dostal skoro na určené místo. V dáli uslyšel nějaké hlasy. Prodral se houštinou a uviděl zříceninu domu a u něho pobíhala spousta lidí. Jak jen to slyšel... vypadalo to jako... jako Circo Monstruoso!

Vrátil se na cestu. Odmíhal ještě kilometr a najednou se zastavil. Uviděl před sebou tlustého muže ve žlutých holinkách a v ruce měl hodinky ve tvaru srdce. O. Sudd promluvil: "Ahoj Gannene! Jak se máš?"

"Jde to," odpověděl Gannen.

"Potřebuji ti něco říct, ale nejdřív se posadíme," ukázal na klády vedle cesty Osmond. Zavolal si nějakého lidičku. Ten tam položil dva polštáře a Gannen a O. Sudd si na ně sedli.

 

O. Sudd začal: "Jak jsem zjistil, objevili jste Pána Vampýrů, je to tak?" Gannen přikývl a O. Sudd pokračoval: "Vybral jsem si tebe, protože si myslím, že jsi chytrý a statečný. Tvým úkolem bude chránit toho chlapce, Pána Vampýrů... jak se jmenuje... jó Steva před upíry. Za 4 měsíce začne válka mezi vámi vampýry a upíry. Záminkou bude vražda Murlogha Lartenem Hroozleyem a jeho učedníkem, nyní již upířím knížetem Darrenem Shanem..."

 

*

 

Steve se probudil na policejní stanici. Vedoucí policista si toho všiml a zeptal se ho: "Chlapče, jak se jmenuješ?"

"Steve Leonard," odpověděl Steve. Policista řekl ať počká, že ho najde v záznamech. Policista odešel. Steve využil této chvilky a rozhodl se, že uteče. Ale zatím nevěděl jak. Okna v místnosti žádná nebyla, dveře byly zamčené a v místnosti byla kamera. A co s ním vlastně chtějí udělat? Dát ho do sirotčince? A v místnosti navíc nebylo skoro nic, co by se dalo využít k útěku. Steve už začal vzdávat přemýšlení o útěku, když v tom si vzpomněl na to, že je polovampýr a že dokáže mnoho dalších věcí, a že má větší sílu.

Malý polovampýr se podíval vedle sebe a uviděl tam napájedlo s vodou, kam kamera už nedosahovala. Došel tam pod záminkou, že se chce napít a když už ho kamera neviděla, vyrval to napajedlo ze zdi, aby s ním mohl vyrazit dveře.

Doufal, že kamera neumí zachytit zvuky. Ale vodu asi ano. Protože se všude po místnosti rozstříkala.

"Sakra!" řekl si Steve. Tohle teda nedomyslel.Co teď?

Najednou se do místnosti vřítil policista aby zjistil, co se stalo. Steve ale byl blízko u dveří a tak po policistovi skočil. Svalil ho na zem a když ještě utíkal pryč, propíchl mu nehtem tepnu a vzal mu obušek a pistoli.

A tak běžel. Na chodbě stáli policisti, kteří si nejdřív Steva zmateně prohlíželi a pak se rozeběhli za ním.

Steve nevěděl, jestli je pistol nabitá, nebo ne. Dokonce ani nevěděl, jak se s ní zachází. Ve filmech viděl jenom, jak zmáčkli kohoutek, vždy když chtěli vystřelit. Udělal tedy to samé. A vyšlo to. Trefil jednoho policistu do nohy a ten se svalil na zem. Steve se zasmál, otočil se a začal utíkat. Před ním ale stál policista, který mu zahradil cestu k nějakým dveřím. Teď bylo na čase použít obušek. Steve si ho přehodil z jedné ruky do druhé a když byl skoro u policisty, majznul ho do hlavy. Policista se ale také bránil a když ho Steve bouchal do hlavy, vrazil mu obušek do břicha. Steve to nečekal a svalil se na policistu. Dal mu ránu přímo do žaludku.

Uslyšel za sebou, jak se z různých místností valí další a další policisti, aby zjistili, co se děje.

S vypětím všech sil co nejrychleji vstal, policista, který ještě ležel na zemi ho ale chytnul za nohu. Steve ani chvilku nepřemýšlel, vzal pistoli a trefil policistu přímo do hlavy. Rozběhl se ke dveřím. Ty ale byly zamčené. Nejdřív se je pokusil vyrazit, to ale nešlo. Tak opět použil pistoli, a jako když to dělají správní agenti, zámek rozstřelil. Dveře se otevřely, a za nimi bylo rušné město. Přímo náměstí.

Steve se co nejrychleji rozeběhl ven z města, kde jak doufal, na něj bude čekat Gannen. Čekal tam ale někdo úplně jiný.

Za 20 minut tam doběhl. Šel dovnitř a podíval se, jestli tam někdo není. Najednou ho ze tmy chytila něčí ruka a zacpala mu ústa rukou.

Upír promluvil: "Tak tady seš ty šmejde!!!" zašeptal mu do ucha nějaký Upír s dlouhými černými vlasy. "Sis myslel, že nám utečeš v rukou policistů?!"

Steve se začal bránit, kopat sebou a mlátit, jako to dělal u toho Upíra, co na něj vyskočil z křoví. Ale nebylo mu to nic platné. Upír měl mnohem větší sílu a omráčil ho.

 

*

 

"Za každou cenu musíš Steva ochránit! Pokud zemře upíři vás vyvraždí. Pokud nezemře, vyvraždíte je vy. Zabít Steva budou moct Larten, Darren nebo Vandža. Budou mít čtyři šance Steva zabít." Z každým dalším slovem O. Sudda se Gannen děsil víc a víc. Začínal ho přímo nenávidět a chtěl už to mít za sebou, ale O. Sudd dále pokračoval klidným hlasem, jakoby se nic nedělo: "Nesnažte se někam schovat. Schůzky budou náhodné, takže je jedno kam půjdete. Ke čtyřem setkáním dojde tak jako tak!"

Osmond domluvil. Řekl, že to musí jít říct upírům, aby to bylo fér a po popřání příjemného zbytku dne odešel. Gannen rychle spěchal za Stevem a doufal, že se mu nestalo nic zlého jinak by Upíři vyhráli válku.....

 

*

 

Mika právě míhal k hoře a na zádech měl Steva. To budou mít Upíři radost. Chytil jsem polovampýra. A když je ještě tak mladý, mohl by nám říct, kdo a kde je Pán Vampýrů a ještě nějaké další podrobnosti. To všechno se mu honilo hlavou, když zaběhl do hustého lesa pod horou. Už se skoro rozednívalo.

Mika měl pár chvil pocit, že ze na něj ze křoví dívají nějaké obří kulaté zelené oči. Přesně takové, jako má Harkat. Ale proč by ho Harkat sledoval? A navíc je přece v hoře. Ale přesto to vypadá jako kdyby-

Ze zamyšlení ho vytrhlo asi 15 lidičků, kteří se na něj z toho křoví vyřítili.

Co to dělají? Naskákali na něj a mlátili ho a kopali, dokud se nemohl hýbat, protože měl zlámané všechny kosti v těle. Miku pohodili v nedalekém lese do nějaké jámy, která, jak to tak vypadalo, byla medvědí.

 

Celou tuhle tragédii sledoval jeden vlk z povzdálí a rozběhl se směrem k hoře, aby to ukázal Upírům. Cestou ale potkal O.Sudda, který na něj jen mrknul a vlk se svalil k zemi mrtvý.

 

*

 

Gannen našel Steva v jeskyni, jak tam spí. Byl rád, že se mu nic nestalo. V tom uslyšel směrem od města jak se sem řítí houf lidí a policistů. Vzal Steva na záda a utekl s ním. Unikli jen tak tak, aby je policisté neviděli. Už se rozednívalo, když přišli do jeskyně, kde bylo asi 100 vampýrů. Byla to jeskyně, kde byla rakev odhalující Pána Vampýrů. Gannen tam vběhl a oznámil všem, že pro ně má velkou novinu. Bohužel jim to nemohl říct teď, protože už bylo skoro ráno. Slíbil, že jim to řekne hned jak se večer probudí. Kdyby jen tušil, že to nebude večer, tak jednoduché. Možná, že už se probudí naposledy...

 

To be continued!

All rights reserved! ©2009 by Cusatalon spol.

 

By potihcpd!

 
Děkujeme vám za návštěvu! Dotazy směřujte sem.