Archiv článků TV-Nora

Oficiální Archiv TV-Nora spol. vás vítá!

Steve Leonard

Steve Leonard a vampýři 4

Září 2009

Steve s Gannenem viseli na římse okna a dívali se do pokoje, kde zrovna stála policistka s jedním policistou a vyslýchali plačící ženu. V tu chvíli ve Stevovi hrklo. Konečně si uvědomil, že za její vraždu může vlastně on! A to ještě ta žena, kterou zabil dokonce on sám! Ta holka měla život před sebou! A on jí ho takhle hrubě vzal!

Steva ze zamyšlení přerušilo až klapnutí dveří. To odešla ta paní, co tam brečela. Chudák. Tohle jí neměl způsobit. Nejdřív byl šťastný, že lidi kvůli němu budou trpět, ale teď litoval toho, že se nechal zasvětit. Proč to vlastně dělal?

"Kdo myslíte, že to udělal?" bylo slyšet z pokoje.

"Netuším, ale možná to byl ten samý, co minule. Možná se vrátil, aby dokončil to, co začal," pokrčila rameny vyšetřovatelka.

"A nemyslíte si náhodou, no..." zdráhavě se ptal policista.

"Co? Co bych si měla myslet?" štěkla.

"No... že by to byli doopravdy ...no... Upíři.?" a při téhle větě se přikrčil, jako kdyby dítě ukazovalo špatnou známku.

"Cože? Snad nevěříte těm žvástům?! Žádní Upíři neexistují!! Kolikrát vám to mám říkat?!!" zařvala Burgessová.

"Ano, ano, ano. Jen mě to tak napadlo," rychle se omlouval policista, který by jakoby zalezl do země.

"No. A už o tom nechci slyšet. Teď půjdeme. Musíme ještě vyslechnout podezřelé. A ještě jejího taťku. A ještě jsem potřebovala..." pokračování věty se ztratilo na schodech, po kterých oba sešli dolů.

 

*

 

Steve svěsil hlavu a zpytoval svědomí. Oni dokonce pojali podezření. Co když přijdou na to, že to udělal on? Co když ho zavřou? Nebo dokonce zabijou? Ale ti lidé si to zaslouží. Ta holka byla určitě zlá svině a zasloužila si to!!! Určitě byla něco jako Darren a při pomyšlení na Darrena mu do očí vhrkly slzy. Ale co když nebyla tak zlá. Co když to byla milá holka co ostatním pomáhala... co když si to vůbec nezasloužila? ...co když...

"Steve, jdeme. Myslím, že jsme viděli už dost," řekl Gannen a začal lézt dolů ze zdi. Steve se vydal za ním do noci a do své jeskyně poblíž města.

 

*

 

Steva probudily zvláštní zvuky. Vypadalo to, jako kdyby někdo chodil před jeskyní. Steve otevřel oči, jestli něco neuvidí.

 

Nikde nic. Steve si nejdřív neuvědomoval, co se děje. Pak si ale vzpomněl na policisty a na vyšetřování. Že by to byli oni? Co teď?

Steve se podíval k místu, kde by měl ležet Gannen. Ten tam ale neležel. Bylo tam prázdno.

Sakra. Mám se schovat, nebo jít a zjistit, co se děje?

Nad odpovědí nemusel dlouho přemýšlet. Gannen ho ještě neučil skoro nic z boje. Věděl jenom, jak udělat výpad. Chtěl ale okusit, co je to boj. Co to je nepřítel. Nikdy ještě pravý boj nezažil.Ale když před jeskyní bude stát 10 policistů s neprůstřelnými vestami a se zbraněmi, bude mu jeho meč a jeho umění na velký ho*no.

Steve se pomalu schoval ke zdi a začal se plazit podél stěny. Vykoukl ven. Nikde nic. Venku byla tma jako v ranci. Gannen šel určitě na lov. Ale proč ho nevzal sebou. Nebo že by ho zajal původce těch kroků. Nebo že by ho rovnou zabil?

Najednou vedle Steva zašustilo křoví a vyskočila z něj mohutná postava rovnou na Steva.

Ten to nečekal a postava ho zalehla svojí váhou. Steve nemohl dýchat, protože mu útočník zalehl koleny hrudník. Steve ječel co mohl, mlátil sebou a kopal. Nebylo mu to ale nic platné.

Najednou Steve poznal, že je to UPÍR!!! Bylo to poznat na tom, jak rychle vylétl ze křoví a ještě na jeho síle.

 

*

 

Upír mu přitiskl hrot nože na krk. Měl hnědé huňaté rozcuchané vlasy a na obličeji mnoho jizev. A taky strašně hlasitě dýchal.

"Vanezi!" zavolala postava.

"Co je?" vylezl ze křoví další Upír. Měl zrzavé stejně huňaté a neupravené vlasy. A chybělo mu jedno oko. V ruce držel ohromnou sekeru.

"Mám ho. Je tady. Ten druhý tam není," řekl druhý Upír, který ležel na Stevovi.

"Zkusím ho najít," řekl Upír, kterému říkali Vanez a zvedal se ze země.

"Ne. Nejdřív se vypořádáme s tímhle. Mika říkal že-" začal Druhý Upír ale větu nedokončil, protože se najednou z lesa vyhrnulo asi 5 policistů s obušky a pistolemi.

"UTÍKEJ!!!!!!!!" zařval Vanez a zvedl se a začal utíkat. Druhý upír ho napodobil.

Policisté začali střílet po obou, kteří se ohromnou rychlostí blížili k lesu.

Když už zaběhli za strom, jeden policista jenom jako poslední pokus vystřelil jen tak na letmo. Ale tenhle pokus byl nejlepší výstřel, který vyšel z pistolí těch pěti policistů. Sejmul totiž Vaneze do ramene a ten se svalil na zem.

"Vykašli se na mě a utíkej!!!!!!" řval ležící Vanez, když se k němu druhý Upír sehnul.

"Ne. Pojď, odnesu tě," začal si Vaneze soukat na záda. V tu chvíli se policisti rozeběhli k nim.

"Dělej a vykašli se na mě!!!" zařval Vanez a dal druhému Upírovi pěstí.

Ten se rozeběhl pryč a v běhu se otočil k Vanezovi.

"Vrátím se pro tebe!!!!! Najdu tě a zachráním!!!" ještě zařval a pak zmizel.

Tři policisti zabalili Steva do deky a odvedli ho k sobě do auta. Pak přišli k ležícímu Upírovi, který sténal na zemi a držel se za ránu.

"Vemte toho vraha a odveďte ho," řekl jeden policista. Policisté zvedli Upíra ze země. Když ho odváděli k autu, zastavil si ho jeden policista, který si teď sundal kuklu. Pod kuklou byla Alice Burgessová.

"Počkej, ty parchante! Už nikdy nikoho nezabiješ! U nás tě čeká křeslo!" zašeptala mu vražedně do ucha.

Steve to všechno zaujatě pozoroval z okýnka auta.

"Už se neboj. Nic ti nehrozí. Jsi v bezpečí," položil ruku na rameno Stevovi policista, který seděl vedle něj. Steve v něm poznal policistu, který byl v pokoji té mrtvé dívky. Takže to nakonec dopadlo dobře. Ale jak se o něm ti Upíři dozvěděli? A co se stalo s Gannenem?

 

To be continued!

All rights reserved! ©2009 by Cusatalon spol.

 

By Slečna Mannová!

 
Děkujeme vám za návštěvu! Dotazy směřujte sem.