Archiv článků TV-Nora

Oficiální Archiv TV-Nora spol. vás vítá!

Darren Shan

Postavy z povídek - 2. část

Červen 2009

Zde je několik postav, které byly popsány od Slečny Mannové, možná se zde v budoucnosti objeví další…

Tady je pokračování včerejšího článku o postavách…

 

Osmond Sudd

 

Osmond Sudd - popis

Podivný "člověk" s hodinkami ve tvaru srdce. Téměř nikdo o něm nic neví. Až na jeho děti. Evannu a ... to se dozvíte sami. Nosí žluté holinky, brýle a žlutý plášť. Teď ho sice popisuji, jako by byl hledaný zločinec, ale v knize je o něm jen něco. Kdysi dal upírům a vampýrům zvláštní dary. Upírům Kámen Krve, pomocí kterého se můžou spolu dorozumívat a zasvěcují se, a Knížecí síň, postavenou z nějakého super odolného materiálu, o kterém nikdo nic neví, kromě Sudda samotného. Vampýrům dal Rakev, která má odhalit Pána Vampýrů, s jehož pomocí mají vymítit Upíry. V angličtině se jmenuje Desmond Tiny. Ale lidé to zkracují jen na Des. A co vám z toho vznikne? Des. Tiny ... Destiny ... a copak asi znamená destiny?

 

All rights reserved! ©2009 by Cusatalon spol.

Wroted by Slečna Mannová!

 

Steve Leonard

 

Steve Leopard - popis

Steve Leonard, nejlepší přítel Darrena Shana (bývalý). Kluk, který se později přidá k Vampýrům, aby zničil Darren Shana a Lovce Soumraku. A taky všechny upíry. On totiž Darren, jako Lovec Soumraku bojoval s jedním Vampýrem (Ervém) a najednou přišel Steve a zachránil ho. Říkal že s Darrenem bude bojovat proti Vampýrům, ale později je zradil. Jako malého ho fascinovaly horory. V jedné knížce také poznal na obrázku pana Hroozleyho a řekl mu, že se chce stát upírem.

 

All rights reserved! ©2009 by Cusatalon spol.

Wroted by Slečna Mannová!

 

Vandža Pochod

 

Vandža Pochod - popis

Takže, teď vám řeknu něco, o zřejmě nejzajímavějším a nejzelenějším Upírovi ze ságy. Je jím Vandža Pochod. Jak už jsem se zmínil, Vandža Pochod jako jediný ze všech postav z celé ságy má dlouhé, nemyté a neupravené zelené vlasy. Je to Upíří Kníže stejně jako Darren (později).

Dodržuje výhradně zvyky Upírů a nikdy je neporušuje. Jako například: Chodí jenom v kožichu z kůží zvěře, které si sám vyrobí. Nebo bojuje pouze zbraněmi, které si sám vyrobí. A sám si vyrábí šurikeny, neboli vrhací hvězdice. Jak už jsem předtím říkal, bojuje pouze vrhacími hvězdicemi nebo rukama. Nikdy nebojuje mečem. Pije pouze mléko, krev a sladkou vodu. Zastává názor, že postele jsou pro slabochy a z toho vyplývá, že nespí v postelích, ale pouze na zemi přikrytý kůžemi. Je to bratr Gannena Harsta, nebo chcete-li, Gannena Sochora, který je jedním z přisluhovačů Steva Leonarda. Dříve to byl Vampýr a jmenoval se také Sochor, ale Vandža. Byl jako Vampýr vychováván spolu se svým bratrem Gannenem. Potom mu ale docházelo, že vraždí lidi a tak od svého otce, který ho vyučoval být Vampýrem a od svého bratra utekl. Poté potkal Parise, který z něj udělal Upíra. Vandža se pak přejmenoval na Pochoda a žil jako Upír. Jeho největším nepřítelem je slunce. Bojuje proti němu už zhruba 200 let. A to tak, že si před něj stoupne ve dne a nechá se jím pražit. Myslí si, že pak si na sluníčko zvykne. Proto má jako jediný Upír zrudlou kůži. Tak to je tak stručně všechno, co byste o tomto zelenovlasém Knížeti měli vědět.

 

All rights reserved! ©2009 by Cusatalon spol.

Wroted by Slečna Mannová!

 

No tak to je zatím vše co autor napsal. Doufám, že vám to pomůže k lepší orientaci v předešlém nebo spíš v následujícím ději. Těším se s vámi na viděnou u dalšího mého článku nebo u jakéhokoliv článku série článků od Slečny Mannové!

 

Powered by potihcpd!

 
Děkujeme vám za návštěvu! Dotazy směřujte sem.