Archiv článků TV-Nora

Oficiální Archiv TV-Nora spol. vás vítá!

Larten Hroozley

Larten Hroozley - 4. část

Listopad 2009

Nůž trefil jednoho vampýra do ramene a ten překvapeně vyjekl.

Další vampýr se otočil směrem k místu odkud vylétl nůž, ale už to nestihl, protože se mu hlava skutálela na zem, poněvadž ji Larten useknul svým krátkým mečem.

Larten se rozhlédl. Další postava najednou odběhla pryč do lesa. Upalovala pryč co nejdál od Lartena. Bylo ale na ní něco divného. Neběhala tak rychle, jako Vampýr. Možná to vůbec nebyl Vampýr. Když se Upír díval po postavě, která prchala pryč do lesa, najednou mu někdo zabořil do kotníku nůž.

Larten zařval a skácel se na zem. To mu ale zachránilo život. V tom místě, kde měl Larten předtím hlavu teď proletěla kulka. Ten co utíkal, byl vampán!!!

Upír se pokoušel najít něco, čím by se mohl krýt. Ocitl se ale v prekérní situaci. Z jedné strany se po něm sápal vampýr s nožem v rameni, který se ho pokoušel zabít i přes smrtelné zranění a z druhé strany po něm střílel vampán. Co teď?

Neměl už moc času na přemýšlení. Pokusil se setřást polomrtvého vampýra, to se mu ale nepovedlo. Neměl vůbec sílu v noze, protože v ní měl pořád nůž a nemohl vůbec hýbat s chodidlem. Nemohl na něj ani došlápnout. Kolem břicha mu prolétla další kulka. Neměl už žádný čas, ale zabít se nechtěl nechat. Potom uslyšel další svist kulky, ale ta teď neminula svůj cíl. Trefila Lartena do ramene a prolétla na druhou stranu. A když prolétla na druhou stranu, trefila ještě vampýra, co se mu sápal po noze, do hlavy.

Jeden je kaput. Ale toho dalšího už Larten neměl šanci stihnout zabít, než mu prolétne kulka hlavou.

 

*

 

Larten ležel bezmocně na zemi a nemohl se vůbec hýbat. Jenom otáčet hlavou a to s hodně velkým úsilím. Do takovéhle situace se nikdy nedostal. Křoví začalo šustit a pak se rozhrnulo. Vyšel z něj ten vampán ale za ním ještě někdo jiný. Šel za ním už zase ten skrček Leopard a zlomyslně se smál. Larten tehdy měl pravdu. V jeho krvi je víc zla, než v jakémkoli jiném vampýrovi.

Steve držel v ruce policejní pistoli. Kde ji vzal? A netrefil ho on? To by se Steve mohl vážně tak ponížit? Oba dva došli až k němu. Vampán se rozhlížel po okolí a kontroloval ho puškou, kterou držel v ruce. Občas se mrknul koutkem očka po Lartenovi. Na jeho výrazu bylo něco povědomého, Larten ale nevěděl co. Nad uchem měl vytetované velké červené tiskací V a měl vyholenou hlavu. Někoho mu hrozně připomínal, ale jeho obličej si nedokázal zařadit. Ticho přerušil Steve: „Tak tě tu máme. Slavného Lartena Hroozleyho. Tuhle chvíli jsem si představoval hrozně dlouho. Víš jak jsem se na ni těšil? Říkal jsi, že v mé krvi je zlo. Teď už vím, že tam není. Já nejsem zlý. Je to pouze nenávist. Ale nechci tě zabít pistolí, to není pro upíry v módě. Zabiji tě jinak. Proženu ti kůl srdcem. Budeš umírat pomalu. A nebude to bezbolestné. Bude tě to pořádně bolet. A nepřežiješ to ani náhodou. Tuhle chvíli předpověděl i sám O. Sudd,“ povídal Steve s nenávistí v očích.

„Zabij si mě jak chceš. Stejně tuhle válku nepřežiješ. Ty jsi doopravdy zlý!“ V tu chvíli Steve vytáhnul kůl z brašny a napřáhl ho."Jsi ještě větší parchant než ten tvůj kamarádíček Gannen. Gannen aspoň bojoval mečem a nedržel se vzadu. Ty si vystřelil pistolí. Nejsi správný vampýr,“ dál pokračoval Larten.

„Ale budu, pokud se to nikdo nedoví. Nikdo o tom zatím neví,“ řekl Steve. „Ale ví,“ odpověděl Larten a ukázal na vampána, který stál opodál. „Ten už o tom neví,“ řekl Steve se zlověstným výrazem v očích. „RUDY!“ zavolal si Steve vampána. Rudy? Jaký Rudy? Jediný Rudy, kterého Larten znal byl pouze Rudy von Ruka. Ale ten to nemohl být. Nemohl...

 

*

 

„Ale ano Lartene, bohužel jsem to já,“ řekl Rudy, jakoby četl Lartenovy myšlenky, „je mi to líto. Ale donutili mě. Ale můžu to napravit,“ dořekl Rudy a namířil zezadu pušku Stevovi na hlavu. Steve se zděsil, ale pak se usmál. „Víš jak se tomuhle říká, Rudy?“ zeptal se Steve jakoby nic. „Zrada. A ta se trestá smrtí,“ dokončil Leopard větu a bleskově se otočil, čímž měl nad Rudym výhodu. Ten nestihl zareagovat a Steve trefil Rudyho přímo mezi oči. Rudy spadl na zem a krev se rozlévala všude kolem.

„Rudy...“ zašeptal Larten ještě předtím, než se Steve otočil.

„A teď ty. Poslední věta, kterou uslyšíš je...“ nedokončil větu Steve,

„...že tě zabiju!!!“ zařval někdo jako dokončení věty. Autorem těchto slov byl Darren, který najednou skočil za stromu a rozběhl se ke Stevovi. Z druhé strany se vynořil z křoví Harkat s Vandžou a z dalšího stromu seskočila Arra a všichni běželi ke Stevovi. Stevovi už nezbývalo nic jiného, než utíkat. Ale ještě než utekl, něco udělal. Napřáhl se kůlem a bodl ho Lartenovi do břicha!

 

To be continued!

All rights reserved! ©2009 by Cusatalon spol.

 

By Slečna Mannová!

 
Děkujeme vám za návštěvu! Dotazy směřujte sem.