Archiv článků TV-Nora

Oficiální Archiv TV-Nora spol. vás vítá!

Larten Hroozley

Larten Hroozley - 1. část

Říjen 2009

Poloupír hleděl do údolí. Jeho silueta se rýsovala na nevysokém, ale strmém kopci. Jeho červený plášť se blýskal a vyjímal v posledních paprscích zacházejícího slunce. Normálně takhle brzo Larten nevstával, ale dnešní noc bude dlouhá... Musí toho strašně moc stihnout. Proč mu to jen Seba dělá. Myslel si, že když se stane upírem, tak bude silnější a lepší, ale pít krev - ble! A ještě k tomu lidi nemají rádi upíry v této době. No jo, je toho moc na 20-letého mladíka...

 

*

 

To vše se Lartenovi promítalo v hlavě. Takové byly jeho úplně první vzpomínky na upíry. A nyní to má skončit? Larten se rozhodl, že to tak nenechá. Odrazil se, nadechnul a hbitě zamířil jednou chodbou vodního tunelu. Plaval potopený asi pět minut. Rychle mu docházel dech. V poslední chvíli však jeho upíří štěstí zabralo a on vrazil do kříže na stěně. Okamžitě se i s vodou vyplavil ven z vodního bludiště. Poslední co slyšel než upadl do bezvědomí, byl křik Seby: „Já jsem věděl, že to dokáže, já to věděl!!!“

*

 

Co na něj ten kluk tak zírá? Kdyby se alespoň díval na jeho pavoučici, ale on kouká jen na něj, jemu do očí! V tom bude něco nekalého!

Vystoupení skončilo. Larten zalezl do zákulisí a pan Topol pokračoval v programu. Bylo fajn žít v Circo Monstruoso. Larten měl kde spát, měl zde své přátele a našel zde pochopení, ne jako ve světě. No jo, byl to prostě cirkus stvůr.

Pan Topol se loučil s posledními návštěvníky představení. Larten zrovna procházel krajní chodbou, když něco zaslechl. Byl to dialog dvou dětských hlasů. Larten se přiblížil a uslyšel jen kousek rozhovoru: „Já tam prostě musím jít! Musím si jít ověřit mě úvahy. Jdi domů Darrene a počkej tam na mě. Snad brzy přijdu!“ ozval se něčí hlas. „Ne, neblbni Steve! Vždyť se ti tady něco může stát. Půjdeme radši domů...“ ozval se hlas druhý. Steve však neoblomně pokračoval: „Bude to jenom chvíli. Jestli chceš počkej před kinem, ale rozhodně nechoď za mnou! Chci si to užít sám...“ Potom uslyšel rozcházející se kroky. Larten vyběhl na hlavní chodbu a trochu se polekal. Uviděl toho chlapce v hledišti! Co mu asi Steve chce?

 

*

 

Larten uslyšel smluvené znamení a vyběhl ze skříně. Murlogh se polekal a vytáhl zbraň. Larten byl naprosto v klidu a bez problémů šíleného vampýra zabil! „Dobrá práce!“ pochválil ho Darren, „teď bychom ho měli někam ukrýt!“ „Hodíme jeho tělo do kanálu, na jeho oblíbené místo, když se mu tam tak líbilo!“ řekl Larten.

 

*

 

Larten uslyšel hlasy: „Lartene slyšíš mě?“ poznal hlas Arry. „Pane Hroozley jste v pořádku?“ přidal se Darren. „Ještě , aby to tenhle klikař nezvládl!“ usmíval se Vandža.

Larten se probral ze svých mdlob a posadil se. „Co se stalo?“ řekl. „No víš jak tě shodili do té jámy s kůly. Tak ty ses, tedy spíš tvůj plášť se zachytil o hranu díry a v poslední chvíli tě tady pan Shan vytáhl!“ osvětlil Vandža.“Jak dlouho jsem spal?“ zeptal se Larten, „Asi hodinu,“ pravil Vandža. „Měli bychom se vrátit do Síně Smrti a bojovat s vampýry. Třeba ještě přežili nějací upíři,“ řekla Arra. Vydali se směrem do Síně Smrti...

 

*

 

"Á známý pan Hroozley! Těší mě že jsme se setkali. Já sám zabiji Lartena Hroozleyho!!! To až budu vyprávět," řekl nějaký vampýr. Najednou ze shora seskočil Vanez a shodil vampýra do jámy. "Tak už se zase setkáváme!" V tu ránu Vanez vyvalil oči a Larten uviděl ostrý konec dýky, která probodla Vanezovo srdce. Larten uslyšel zlý smích. Podíval se na vraha Vaneze a zařval: "Ne!!! Proč ty Vanezi?! Ty hnusná svině!!!. Larten se rozeběhnul na Steva. Chvíli spolu bojovali a když mu Larten rozsekl bok, Steve zařval: „GANNENE!“. Steve utekl a naskočil Gannenovi na záda. „To si spolu ještě vyřídíme Steve Leonarde!!! Ty hnusná svině, já tě dostanu!!! To ti přísahám!“ Potom si kleknul k Vanezově tělu a začal truchlit a řvát nadávky na adresu Steva!

 

To be continued!

All rights reserved! ©2009 by Cusatalon spol.

 

By potihcpd!

 
Děkujeme vám za návštěvu! Dotazy směřujte sem.