Archiv článků TV-Nora

Oficiální Archiv TV-Nora spol. vás vítá!

Jiný Svět

Jiný Svět - 7. kapitola

Leden 2010

„Blbost.“

„Vážně, nekecám!“

„To ti tak budu věřit.“

„Vážně! Na vlastní oči jsem to viděl!“

„A Mickey Mouse tam náhodou nebyl?“

„Možná někde jo. Toho sem si nevšiml,“ poznamenal ironicky Darren.

„Takže mi chceš nakecat, že jsi úplnou náhodou narazil na polomrtvého démona, přivázal ho ke stromu a chceš si ho ochočit?“ zeptal se Vandža. „Ochočení byl tvůj nápad, že jo?“ řekl Darren a otočil se na Arru a Harkata. Oba dva pokývali hlavami. „Už jsem si to rozmyslel. Je to blbost,“ řekl Vandža a podíval se směrem k pořád ještě zuřící bitvě nad městem i ve městě.

„Ale na něco by se využít dal, ne?“ nadhodil Harkat a zvedl se. „Ukaž mi to Darrene,“ řekl a šel za ním. „Tak si běžte. Já tady počkám,“ Vandža se otočil, sedl si na kámen a sledoval bitvu jako nějaký fotbalový zápas. „Tak pojďte za mnou,“ řekl Darren a pokynul jim, ať ho následují.

Zavedl je ke stromu, ke kterému byl ještě před chvilkou přivázaný démon. Teď tam už ale nebylo nic. Ani zbytky liány, kterou Darren ke stromu démona přivázal. Jenom na místě, kde byl přivázaný, byl strom zčernalý. Jakoby propálený. „Zdá se že macínek utekl,“ řekla Arra, otočila se a odešla. „Ty mi věříš, že jsem ho našel?“ otočil se Darren na Harkata. „No, abych řekl....pravdu, tak moc ne,“ odvětil Harkat se svou obvyklou přestávkou ve větě. „Super. Tak radši nic. Zapomeňme na to. Žádného démona jsem nepřivázal. Radši se vrátíme.“

 

*

 

„Tak co, jak vypadal démon? Nemáte mě od něj náhodou pozdravovat?“ zeptal se ironicky Vandža a dál sledoval bitvu. „Nech si toho, nebo tě z toho kamene shodím dolů,“ odsekl Darren a uraženě odešel na okraj skály. „Tak co budeme dělat teď? Chcete se vrátit těch 100 km zpátky, nebo tu zůstat a doufat, že se něco stane?“ řekla Arra aby prolomila ticho. „Já mám ještě jeden nápad,“ řekl Darren a vrátil se k ostatním. „A jakýpak, krotiteli démonů?“ zeptal se Pochod. „Jednoduše sešplháme dolů,“ řekl Darren. „Tak si posluž. Až budeš dole, tak zavolej. Já pak slezu taky. Ale i když Harkat nemůže slézt dolů, tak to nebude žádný problém že ne? Prostě ho hodíme dolů a ty ho dole chytíš, že?“ „Moc vtipný,“ ucedil Darren a začal si vyhrnovat rukávy. „Neřikej že to vážně chceš zkusit!“ zařval Vandža. „Darrene, tohle je....šílenství!“ přidal se k Vandžovi Harkat. “Nebojte. To zvládnu. A kdyby ne, aspoň se tady panu Knížeti uleví,“ při větě ukázal na Vandžu. Pak už ale nečekal na odpověď, chytil se za okraj a začal lézt dolů.

„DARRENE! OKAMŽITĚ MAZEJ VYLÉZT ZPÁTKY NAHORU, NEBO SI PRO TEBE DOJDU!“ začal řvát Vandža na Darrena, který ale dělal že ho neslyší.

„Šílenec,“ dodal Harkat.

 

*

 

Gavner se probudil z dlouhého spánku (nebo bezvědomí). Díval se do velmi povědomého kamenného stropu. Pohnul hlavou, aby se rozhlédl, ale najednou ho prudce zabolelo na spánku. Ohmatal si tam a nahmatal obrovskou bouli.

„Tak už ses vzbudil?“ Gavner se prudce otočil a uviděl malého Shancuse jak leží svázaný na zemi. „Shancusi!“ upír se rozeběhl směrem k hadímu chlapci. „Ne, počkej! Stůj!“ řval Shancus na Gavnera. Gavner ale běžel dál. Nevšiml si ale před sebou jámy plné kůlů. Gavner si to uvědomil asi až metr před ní a naštěstí ještě stihl zastavit. Až teď si uvědomil, kde to vlastně jsou. Jsou zavření v Síni Smrti. Teď se ale změnila. Všude byly kaluže krve a všude ležela mrtvá těla Upírů i Vampýrů.

„Co se to tu proboha dělo?“ pomyslel si Gavner

 

To be continued!

All rights reserved! ©2009 by Cusatalon spol.

 

By Slečna Mannová!

 
Děkujeme vám za návštěvu! Dotazy směřujte sem.