Archiv článků TV-Nora

Oficiální Archiv TV-Nora spol. vás vítá!

Arra Plachetová

Arra Plachetová - 4. část

Duben 2009
„Tu zkoušku si zvládla bravurně, ale já ji samozřejmě zvládl lépe,“ chvástal se Vanez před Arrou v knížecí síni, když si šla vylosovat další zkoušku. “Ty si ji dělal taky?“ odvětila Arra. „To víš že jo. Každý správný Upír dělal zkoušky. Já jsem sice jen-“ začal mluvit Vanez, ale rychle přestal, poněvadž Arru si zavolal Vandža Pochod. „Hodně štěstí,“ naznačil ústy Vanez a ukázal zdvižený palec. Arra pomalu docházela ke stupínku, aby si vylosovala zkoušku.
„Zvládla si ji výborně,“ povídal Šíp, „sledoval jsem tě celou dobu ze shora, ale pak už jsem...“ nedokončil větu a ukázal si na ruku zavěšenou na obvaze.
Strážný přinesl kamínky a zkontroloval je. Pak nastavil ruku s pytlíkem Aře. Sáhla až na dno pytle. Do ruky jí vklouzl hladký malý kamínek. Vyndala ho a podívala se na něj. Byla na něm devítka. „Číslo 9!“ zavolal strážný „Jeskynní bludiště“!

Síní se ozval šum. Arra se podívala na Vaneze, Lartena a Gaunera, aby zjistila jestli to je dobře nebo špatně, ale nic se nedozvěděla, protože si spolu povídali tlumeně a z jejich výrazu nebylo nic poznat.
„Teď jdi a připrav se na zkoušku. Zítra tě čekáme v Síni smrti.“
SÍŇ SMRTI??? To jí už nedávali snad vůbec žádnou šanci nebo co?

*

“Proč mě čekají v Síni smrti? To mě chtějí rovnou zabít nebo co?“ zeptala se hystericky Arra Gavnera, Lartena a Vaneze. „Ale ne,“ opověděl první Larten, „tam zkouška začíná. Ze Síně vede chodba do ústí hory. Tam je spleť tmavých chodeb. Někde sice je luminiscenční lišejník, ale je ho tam málo. Musíš v tom bludišti najít medailonek.“ Arra si oddechla a zeptala se: „A to je jako všechno, nic víc?“
Larten se už zase nadechoval, ale místo něj jí odpověděl Gavner. „Ne, po dvaceti minutách tam vpustí Ba´Halenovy pavouky.“ To už byli venku z Knížecí Síně a mířili k tělocvičnám. „Ale ty přece nic nedělají, když tě kousne jeden, nic ti to přece neudělá,“ odvětila Arra. „Když tě kousne jeden, nic se ti nestane, ale představ si, když tě kousne stovka pavouků najednou. To už může trošku bolet.“
„To asi jo,“ řekla Arra a radši rychle běžela do tělocvičny se trénovat, i když sama nevěděla, jak se na tuhle zkoušku dá natrénovat.

To be continued!
All rights reserved! ©2009 by Cusatalon spol.

By Slečna Mannová!

 
Děkujeme vám za návštěvu! Dotazy směřujte sem.