Oficiální Archiv TV-Nora spol. vás vítá!

Kulturně - společenské

Florbalový turnaj vyššího gymnázia

16. února 2012 / 21. presna 4

Znovu po roce se uskutečnil florbalový turnaj vyššího gymnázia. Hrálo celkem osm týmu, každá třída vyššího gymnázia (kvinty až oktávy). Jedinou výjimkou byla 5.A, která kvůli nedostatečnému počtu způsobilých hráčů byla nahrazena vítězem turnaje nižšího gymnázia (tj. 4.A).

Naši borci měli ve skupině mladíky ze 4.A, novou neznámou 5.B a největší rivaly 6.B. Jelikož jsme hráli první zápas až jako poslední mohli jsme si v klidu lehce přispat a pořádně se připravit. Do turnaje jsme šli s vědomím jednoho z favoritů a celý tým v duchu věděl, že má na titul, který mu loni proplul mezi prsty. Právě loňská famózní jízda podceňovaného týmu bez klíčového hráče (J.Š. byl nucen hrát florbal jinde a účastnil se jen prvního zápasu) byla motivací k bojovnému výkonu. Do turnaje jsme nastoupili v bílých trikách připraveni hrát jako bílý balet.

První zápas jsme odehráli s 5.B a nikdo nevěděl co si o zápasu myslet. Věděli jsme, že jsme favorité, ale nikdo nevěděl na jaké úrovni bude soupeř. Do zápasu jsme vlétli v se stavě: V.Č. - M.Mi, J.Kl (oba se střídali po střídání), V.Ch, J.Š. - J.Fi., J.Ko, P.Š. Po rozpačitém začátku jsme si nakonec s chutí zastříleli a vyhráli 5:0. V.Č. vychytal první nulu a tým se v poklidu rozehrál a získal důležité 3 body do tabulky. Góly postupně stříleli V.Ch po akci s J.Š, další střídání P.Š, poté znovu  V.Ch po akci s J.Š, dále se 2x prosadil J.Š nejdříve po krásné akci s J.Kl a poté po individuální akci.

6.A : 5.B - 5:0 (3:0)

Góly: V.Ch (J.Š) P.Š (J.Ko) V.Ch (J.Š) J.Š (J.Kl) J.Š (V.Ch)

Druhý zápas jsme narazili na vítěze turnaje nižšího gymnázia - 4.B. O soupeře jsme věděli že hraje velice důrazně a na pár individualit. Na soupeře jsme hned začátku vlétli a J.Š dal gól po třech vteřinách prakticky hned z buly. Pak jsme ale polevili a nechali si dát gól na 1:1. Na to ale nemohla koukat druhá lajna a J.Fi s J.Ko "praštili" do balónku ve stejný moment a ten se zatřepetal v síti. Soupeř bohužel do poločasu kvůli našemu vypuštěni znovu vyrovnal a bylo o drama postaráno. O přestávce hrající trenér hráčům dal co proto a nabudil je do druhé poloviny. Také jsme vyměnili brankáře, za V.Č nastoupil J.Fa. Dlouho se nám nedařilo se proti poctivě bránicím kvartánům prosadit. Kvartáni vycítili šanci a začali na nás pokřikovat, že jsme nervózní a to se prokazovalo. Až to vzal na triko J.Š a z výběhu vstřelil gól a propukla radost. Výsledek ještě pojistil po krásné nahrávce J.Ko P.Š a bylo hotovo. Byla to vydřená výhra, ale i ta se počítá.

6.A : 4.A - 4:2 (2:2)

Góly: J.Š, J.Fi (J.Ko), J.Š, P.Š (J.Ko )

Naše skupina A se vyvíjela podle předpokladů. Obě sexty vyhráli proti mladším třídám a utkali se o postup z prvního místa ve skupině. My jsme měli lepší skóre, takže nám stačila k první příčce remíza, ale proti takovýmhle rivalům se na remízu nikdy nehraje. Naši měli soupeřům co vracet. Na posledním turnaji s nimi prohráli 2:4, i když nám to narozdíl od soupeře stačilo na postup ze skupiny z 1.místa. Do zápasu jsme šli ve stejné sestavě, ale kvůli hektičnosti zápasu se sestava často náhodně prohazovala. Utkání začalo v náš prospěch, když se J.Š. prosadil z výběhu po V.Ch přiťuknutí. Soupeř, ale dvěma slepenými góly zápas otočil. Do poločasu si ale ještě počkal na chybu v útoku Béčka J.Š a po útěku nedal brankáři Karančovi nárok. Druhý poločas byl zprvu vyrovnaný, ale po chvilce se ukázalo kdo je na hřišti pánem. J.Š dvěma góly - střelou od mantinelu a po výhozu brankáře - převážil misky vah na naši stranu. J.I ještě snížil na 4:3, ale byla to jen labutí píseň, protože J.Š dal gól z dalšího výběhu a bylo to znovu o dva góly. I když se to početnému fanklubu Béčka nelíbilo skóre bylo jednoznačné - 5:3.

6.A : 6.B - 5:3 (2:2)

Góly: J.Š (V.Ch) J.Š, J.Š, J.Š (V.Č)  J.Š (J.Fi)

Skupinu B vyhrála podle předpokladů Oktáva B bez ztráty bodu. Na opačném konci tabulky se krčela Oktáva A naopak bez jediného bodu. O postup si to tedy rozdaly septimy. Šťastnější nakonec byla běhavá Septima B náš soupeř v semifinále. Zápas jsme začali laxně a kvůli tomu, že se J.Š nevrátil do obrany jsme prohrávali o gól. Poté ale vstřelil veledůležitý gól po akci s V.Ch J.Š a do poločasu otočil P.Š. Soupeř ovšem rychle zareagoval a vyrovnal na 2:2. Tím skončil i první poločas již prodlouženého času. Hned po začátku dal J.Š gól a proběhlo znovu střídání brankářů. Poté se projevila genialita J.Fi, který nádhernou střílenou přihrávkou přes půlku hřiště našel úplně volného J.Š, který jen nastavil hokejku a balónek se třepetal v síti. Soupeř ještě krásnou křiznou střelou snížil a porušil tím J.Fa neprůstřelnost, ale na víc se již nezmohli. Poté ještě jednou zaúřadoval J.Š a byl tu postup do finále.

6.A : 7.B - 5:3 (2:2)

Góly: J.Š (V.Ch) P.Š (J.Ko) J.Š (V.Ch) J.Š (J.Fi) J.Š (P.Š)

Ve druhém semifinále se střetli Oktáva B a Sexta B. Oktáva B se utrhla do vedení 4:1 a i přes mohutnou stíhací jízdu podporovanou mohutným publikem složeného především z něžného pohlaví se Sextě nepovedlo nic víc než snížení na 4:3. V souboji o třetí místo si Septima B s psychicky zničenou Sextou poradilo a slavila bronz po vítězství 4:2.

Do finále jsme šli 100% koncentrovaní se vzpomínkami na loňské prohrané finále, které jsme prohráli 1:2 po prodloužení. Zápas jsme začali klasickým pokřikem Bataná Bhi a šli jsme do boje. V prvním poločase chytal Oktávě slabší gólman, ale naši toho nedokázali využít. O přestávce jsme si řekli, že pokud budeme takhle pokračovat tak gól tomuto brankáři určitě dáme. O to více nás překvapila výměna gólmanu mezi poločasy. Druhý poločas jsme většinu zápasu útočili, ale soupeř měl také několik slibných brejků. Největší šanci měl J.Š když se ocitl sám před brankářem, ten ale vytáhl střelu zákrokem, který by se nestyděl ve Zlaté helmě. Po nerozhodné základní následovalo 4-minutové prodloužení. V tom i přes další tlak Sexty zůstal stav pořád nerozhodný 0:0 a tak na řadu přišli samostatné nájezdy. Dohodnuty byli tři série a poté případně náhlá smrt. Ke kuriózní situaci se dostalo při stříhání J.Š s Lu.K, když si J.Š chtěl střihat v rozšířeném stříhaní. Pro neznalost bylo nakonec rozhodnuto ve prospěch klasického stříhání. J.Š prokázal svoji zkušenost ve stříhání a po počáteční kamenové remíze porazil soka nůžkami. Na nájezdy se přihlásili J.Š, V.Ch a P.Š, kteří také bez vystřídaní hráli celé prodloužení. J.Š jel jako první, proti němu stál nemalý brankář Drobek. Jel pomalu a před brankářem začal rychle driblovat se snahou rozhýbat brankáře a dát gól na volnou stranu. Brankář se opravdu pohnul na jednu stranu a tak J.Š vystřelil na uvolněnou stranu. V jeho smůlu trefil pouze růžek tyčky od které se míček v jeho štěstí odrazil do Drobkových zad a od nich se za napjatého sledování celého publika došoural za brankovou čáru. První střelec Oktávy se pomalu rozjel a zvolil střelu, která naštěstí jen lízla spojnici. Druhý jel V.Ch, který vyhrál s P.Š stříhání o to kdo pojede jako druhý, a rychlým forhendovým blafákem zavěsil. Jako druhý jel za Oktávu D.D - náš kat na minulém turnaji, když vstřelil oba góly. Jel rychlí hokejový nájezd, ale trefil pouze tyč a tak propukla obrovská radost. Všichni naskákali na V.Č a začalo dlouhé radování.

6.A : 8.B - 1:0 po.sn (2:0)

Góly: nájezdy - J.Š - dal, V.Ch - dal

Nakonec šel tým ještě společně na oběd do luxusní restaurace a poté do společně do sprch a na kyblík fo KFC.

Jako dodatek musím ještě říci, že jsem si turnaj opravdu užil a kromě jednoho zápasu jsme v každém zápasu všichni jezdili na 100%. Jsme parta co se naučila vyhrávat tak to pojďte potvrdit na příštím turnaji. I kdybych tam nebyl, tak každý v tomhle týmu udělal své. Je jedno jestli dal 7 gólu nebo jen na jeden nahrál. Všichni udělali to, proč v týmu jsou a každý měl podíl na vítězství nebyl to jen úspěch dvou tří lidí, jako by tomu bylo třeba při vítězství Béčka. Proto všem děkuji, protože to je výhra V.Č, J.Fa, M.Mi, J.Kl, V.Ch, J.Š, J.Fi, J.Ko a P.Š!!!