Oficiální Archiv TV-Nora spol. vás vítá!

Kulturně - společenské

Florbalové utkání V.A x VII.B

31. března 2011 / 4. kvetna 3

29. 3. 2011 / 2. 5. 3 se uskutečnilo florbalové utkání mezi naší domácí třídou a VII.B.

Zápas měl velký náboj, protože V.A chtěla odčinit porážku z finále s nimi a VII.B chtěla potvrdit pozici nejlepšího týmu na škole.

Zápas se dohadoval dlouho dopředu, ale ať kvůli lyžáku nebo jarním prázdninám či nemoci kapitána VII.B se odehrál až 29. 3. 2011 / 2. 5. 3. Na zápas měla být i hudba, přičemž J. Kl. slíbíl, že sežene reproduktor, ovšem bohužel jako vždy zklamal. Před zápasem jsme měli kvalitní rozcvičku, zahrnujíci i 2 sigmy, kopání do lidí i Jožku Pribilince. Předzápasové zvěsti říkaly, že příjdou jen tři soupeři do pole, ale nakonec jich přišlo 5 + gólman, což je obvyklá sestava. Soupeřům chyběl prý jen jeden hráč, ale klíčoví hráči hráli. Do zápasu jsme šli v sestavě: Do brány nastoupil V. Č., první lajna J. Kl.,V. Ch. a J. Š. a druhá lajna J. Ko., J. Fi. a P. Š. Hřiště už bylo představěno holkami z V.A, za což jim děkujeme. Před zápasem jsme si dali ještě náš pokřik pod velením J. Fa. -  "Batana Bhi".

Do zápasu jsme vlítli a už po půl¨minutě musel hostující gólman vyndavat míček z brány, když J. Š. vystihl nepřesnost v soupeřově rozehrávce a poprvé skóroval. Další gól přidali ještě postupně P. Š. krásnou střelou do šibenice a V. Ch. po akci s J. Š. Poté se poprvé prosadil i soupeř, když z dorážkami překonal jinak skvěle chytajícího V. Č. Čím dál více se přitvrzovalo, možná tomu pomohlo i skvělé publikum, které správným způsobem vyhecovalo oba týmy. Vrcholem byl velice tvrdý zákrok na V. Ch., který byl potrestán jen faulem. Do přestávky se změnilo skóre ještě dvakrát. Sólova akce V. Ch. - 4:1. Akce J. Š a nezištná přihrávka na volného J. Ko. - 5:1.

O přestávce jsme si řekli, že hrajeme dobře a jen tak dál. Jen si dát pozor na případná zranění, protože hra byla na konci první půle opravdu dost tvrdá.

Do druhé půle jsme vlítli stejně jako do první a znovu to byl J. Š., kdo otevřel skóre této půle. Soupeř nás poté velice zatlačil a snížil na 6:2. Síly docházely a poprvé se tak dostal na hřiště i coach M. Mi. a hned připravil gól pro J. Š., který skóroval střelou z otočky dva metry před půlkou. Poté se stal velice zajímavý moment. Jeden z hráčů soupeře vystřelil na V. Č., který střelu vyrazil vysoko nad sebe. Padající míček vyrazil V. Č. na čáře, ale hráči hostů si začali stěžovat, že to byl gól. Lavička našich ovšem moc dobře věděla, že to gól neby, ale za takového stavu jsme se nechtěli hádat, a tak jsme uznali, že to je gól, stav byl tedy 7:3.  Naši ovšem "negól" oplatili nejlepším možným způsobem, když J. Š. utekl po lajně a zvýšil na 8:3.

V tento moment už byli dva hráči soupeře silně frustrovaní a hráli velice zákeřně. Vybíjeli si zlost například na kotníku J. Š. nebo na P. Š., který v jeden moment bojoval o míček za bránou hned se třemi soupeři.

Na závěr se ještě blýskli nejhezčí souhrou zápasu J. Ko. a P. Š., když J. Ko. našel standartkou z rohu úplně volného P. Š., který neměl nejmenší problém s uklizením míčku do prázdné brány.

Musíme ovšem zmínit skvělý výkon hostujícího brankáře, který nám chytl nejméně dalšíchdeset vyložených šancí. Hlavně útočné duo J. Š. a V. Ch. si s ním ze začátku vůbec nedokázalo poradit.

I přes některé zákeřné zákroky se utkání rozhodně odehrálo v duchu fair-play. Oba týmy se přiznávaly při vypadnutí míčku z plochy, kdo se dotkl jako poslední. A nebylo slyšet žádné nadávání.

Zajímavostí utkání bylo, že když míček vypadl ze hřište, ale dokázal se odrazit zpátky, pokračovalo se ve hře. Naši borci si na to chvíli zvykali ale po chvíli si na tento trend zvykli.

Na závěr musím poděkovat soupeři za to, že na zápas dorazil a zahrál si s námi kvalitní utkání..

A hlavně musím poděkovat divákům, že jich tolik přišlo fandit, protože se s nimi za zády hraje daleko lépe.

Nakonec přišla ještě "batana" a závěrečná radost.